Pufy — niewielkie meble uzupełniające

Pufy to meble wielofunkcyjne, które dzięki różnorodności stylistycznej sprawdzą się niemal w każdej aranżacji wnętrza. Niewysokie siedzisko zazwyczaj pozbawione jest oparcia oraz podłokietników, dzięki czemu można wykorzystać je w roli stolika, stylowego podnóżka, a nawet dodatkowego siedziska. Ergonomia pufy zależy przede wszystkim od jej kształtu, wielkości, wykorzystanych w procesie produkcji materiałów oraz szczegółów dopracowania konstrukcji. W asortymentach sklepów meblowych dostępne są modele przypominające wielkie poduszki, natomiast inne bryły wyposażono w skrytki znajdujące się pod siedziskiem, w których można przechowywać drobne przedmioty. Jakie są najpowszechniejsze wady i zalety puf?


Różnorodne pufy

Najbardziej popularnym wariantem, który niemal cały czas wybierają klienci, z pewnością jest pufa ustawiona na nóżkach z praktycznym schowkiem umieszczonym w podstawie. Taki model szczególnie polecany jest do mniejszych mieszkań, gdzie każda dodatkowa przestrzeń jest potrzebna. Pufy dostępne są w wielobarwnych dekorach oraz różnorodnych rozmiarach i wariantach estetycznych. Innowacyjnym pomysłem będzie wprowadzenie do stonowanego wnętrza kontrastowej pufy, która przyciągnie wzrok każdego gościa. W ofertach sklepów można spotkać również ogromne pufy, które są przeznaczone nie tylko do siedzenia, ale również do spania — takie meble dostosowują się do kształtów oraz gabarytów ciała.


Co jest lepsze: fotel czy pufa?

Fotel jest kompletnym przeciwieństwem pufy, ponieważ charakteryzuje się sztywną oraz masywną konstrukcją, która zajmuje wiele przestrzeni użytkowej — zdecydowanie polecany jest do większych mieszkań. Raz ustawiony fotel zazwyczaj nie zmienia miejsca swojego usytuowania, ponieważ jest zbyt ciężki. Natomiast pufy są małe, lekkie oraz łatwo je przestawić — znane są ze zwiększonej mobilności. Pufa będzie doskonałym rozwiązaniem do pokoju młodzieżowego lub pokoju dziecięcego, ponieważ nie tylko jest wygodna w użytkowaniu, ale również stwarza oryginalne możliwości aranżacyjne.

Z czego zbudowana jest pufa?

Chociaż w asortymentach sklepów dostępnych jest wiele modeli puf, to jednak przy wyborze tej jedynej nie wolno stracić głowy — zawsze należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Zgrabny mebel powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, np. tkaniny, którą łatwo utrzymać w czystości, z tworzywa syntetycznego, czy ze skóry naturalnej/ekoskóry. Obicie mebla powinno współgrać z pozostałymi meblami oraz wiekiem przyszłych użytkowników. Pufa to niedrogi mebel wypoczynkowy, który świetnie sprawdzi się w codziennym użytkowaniu, a poza tym można go dopasować do niemal każdej stylistyki wnętrza — nowoczesnej, retro, klasycznej czy eklektycznej.