Siłowniki meblowe

Siłowniki wykorzystywane są przy szafkach z frontami (klapami) otwieranymi do góry. Dobry siłownik to taki, który zapewnia płynne i pełne otwarcie frontu. W zależności od wielkości oraz wagi frontu dobiera się odpowiednią moc podnośnika. Szafki otwierane do góry to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza w meblach kuchennych. Klapy mogą mieć różne wymiary.


Kategoria

Dobranie do nich odpowiedniego podnośnika jest tak właściwie podstawą wygodnego użytkowania całego mebla. Najpopularniejsze siłowniki meblowe to te gazowe. Podnośnik gazowy jest przede wszystkim niezwykle prosty w montażu i tani - jeden taki element to wydatek rzędu kilkunastu złotych. Jeżeli potrzebujemy podnośnik gazowy do dużych i ciężkich klap to rzecz jasna musimy wybrać podnośnik o zdecydowanie większej mocy. Wybór tego odpowiedniego może być jednak dosyć trudny, dlatego warto poradzić się fachowca, który z pewnością dobierze sprzęt idealnie dopasowany do mebli. Zastosowanie podnośnika gazowego w konstrukcji mebli to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie.

Jakość

Żywotność podnośnika gazowego to kilka lat użytkowania. Oczywiście sporo tutaj też zależy od tego, jakiej jakości jest dany element. Warto zawsze wybrać części bardzo dobrej jakości, ponieważ takie zdecydowanie posłużą przez o wiele dłuższy czas. Kiepski siłownik meblowy, przy bardzo dużej eksploatacji mebla, może ulec zniszczeniu naprawdę bardzo szybko. A chyba nikt nie ma ochoty na to, aby często naprawiać swoje meble. Meble z klapami otwieranymi własnie do góry są obecnie bardzo popularnymi rozwiązaniami, dlatego też wiele sklepów meblowych w swojej ofercie posiada coraz to bogatszy asortyment samych siłowników.