Skąd czerpać pomysły na aranżację wnętrz?

Czy wiesz, że aranżacja wnętrz to znacznie więcej niż określenie stylu poszczególnych pomieszczeń i zakupienie do nich mebli? Aranżacja wnętrza wykonana z klasą i wyczuciem harmonii dąży do tego, by konkretny pokój zachwycał - estetyką, jak i zdecydowaną funkcjonalnością. Na szczęście coraz więcej osób zna pewne zasady, którymi kierują się projektanci wnętrz i stosuje je w praktyce.


Coraz więcej przydatnych porad znajdziemy w Internecie, na stronach, które poświęcone są projektowaniu pięknych wnętrz i ich stylowemu wyposażeniu.

Z pewnością w każdym pokoju bardzo dużą uwagę przywiązujemy do wyboru szafek, półek. Niektórzy decydują się na meblościanki, inni samodzielnie tworzą komplet, poprzez dobór określonych przedmiotów. Są też osoby, które całkowicie odrzucają meble gotowe i skłaniają się ku tym, które tworzone są na indywidualne zamówienie z dbałością o każdy, najmniejszy nawet detal. Z pewnością istotne będzie także dobranie dywanów i materiałów ozdobnych. Zaliczymy do nich praktyczne firanki i funkcjonalne zasłony. W niektórych minimalistycznych wnętrzach pozostawiane są tylko rolety - ale nie jest to rozwiązanie eleganckie. Nic bowiem nie zastąpi pięknych tkanin, które stosowane są niezmiennie od lat w większości mieszkań.

Nie wszyscy potrafią urządzić stylowo swoje mieszkanie. Jeśli kompletnie nie mamy pomysłu na aranżację, możemy poszukać inspiracji w Internecie lub ewentualnie poprosić o pomoc projektanta wnętrza.

Ta druga opcja ma jednak pewną wadę - za usługi projektanta trzeba będzie zapłacić. Z drugiej jednak strony - stylowa i prestiżowa aranżacja jest bezcenna. Warto poświęcić nieco środków i mieć pewność, że właściwie zagospodarowaliśmy każdy kąt. W końcu meble, dodatki, dekoracje wybiera się raz na bardzo długi okres czasu i nie zmienia się tego typu przedmiotów zbyt często. O ile częsta wymiana w przypadku dekoracji czy dodatków nie będzie problemem, o tyle w przypadku mebli byłoby to zdecydowanie czasochłonne i kosztowne. Dlatego lepiej stworzyć taką aranżację, która będzie nas cieszyła jak najdłużej.