Meble - wszystko o meblach i meblarstwie Dom i OgródStyl Glamour w Twoim wnętrzu - salon Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Styl Glamour w Twoim wnętrzu - salon

berlin-1571046-1920.jpg

Salon w stylu glamour stanowi uosobienie szykownej klasy, wystawności oraz ekstrawagancji. Styl ten niestety często błędnie jest kojarzony z przepychem, zbytkiem, przesadnym luksusem. O ile możemy rzeczywiście mówić o szykowności i luksusie, to na przesadę nie starczyło już w tym stylu miejsca. Jego cechą charakterystyczną jest to, że pozwala on na wszechstronną różnorodność.


Salon urządzony w ten sposób może być bowiem zarówno jasny oraz orzeźwiający, jak i mroczny, wypełniony klimatycznym półmrokiem, który wzbudza ciarki na plecach. Spora wolność istnieje także w kwestii zestawień, gdyż glamour umożliwia tworzenie aranżacji, w skład której wchodzą tak meble nowoczesne, futurystyczne wręcz, jak i te tradycyjne i starodawne.

Ich cecha charakterystyczna jednak powinna pozostać ta sama – subtelny połysk. Glamour to gra cieni i świateł, dlatego ważnym jest, by artykuły meblowe znajdujące się w takim pomieszczeniu posiadały powierzchnię, która całościowo bądź w części odbija światło (np. szafy lakierowane na wysoki połysk, sofy z metalowym wykończeniem, które pozwala promieniom słonecznym kontynuować swą podróż). Bardzo dużą rolę odgrywa też dobór odpowiedniego oświetlenia - więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule "Efektowne oświetlenie wnętrza". Definitywnie jest to styl specyficzny, który nie będzie odpowiadał każdemu, jednakże poszczególnym estetom z pewnością potrafi zapewnić sporą dozę satysfakcji z osiągniętego efektu końcowego. Za pomieszczenie przykładowe został podany salon, gdyż nie sposób się nie zgodzić, że stanowi on pomieszczenie reprezentatywne oraz często urządzane w sposób wystawny i gustowny.

Dodaj komentarz

Adrianna
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Elementem stylu glamour w moim salonie jest stolik z metalicznym połyskiem, wygląda pięknie.

~Ela
Dodano:
0
0

Bardzo ciekawy styl, pomyślę nad urządzeniem mieszkania właśnie w nim


Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at...
porada: Meble biesiadne
My name’s Eric and I just came across your website -...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
W swojej jadalni posiadam stół rozkładany. Naprawdę polecam.
Świetny pomysł na ten sekretarzyk.Na pewno będzie królował w...
Już od dawna planuję zakup takiego fotela.
Mój salon jest niewielkich rozmiarów, dlatego mam komodę...