Stylowe meble do jadalni

Jadalnia to jedno z najważniejszych domowych pomieszczeń. Służy zarówno w codziennym życiu jako miejsce do spożywania posiłków z domownikami, jak też podczas ważnych świąt i uroczystości, kiedy to przy stole celebrujemy ważne momenty. Niekiedy odchodzi się od aranżacji pomieszczeń, które mają za zadanie pełnić jedynie funkcję jadalni, na rzecz specjalnie wydzielonej do tego celu strefy. Najczęściej jest to salon, rzadziej kuchnia, gdyż nie każdy chce, aby goście byli świadkami tego, jak krzątamy się po kuchni. Niezależnie od tego na który wariant zdecydujemy się w naszym domu, warto wyposażyć jadalnię w stylowe meble, które zadbają o nastrojowe otoczenie nawet podczas codziennych śniadań.


Podstawą każdej jadalni jest stół z krzesłami. To dzięki tym meblom zyskamy miejsce do spożywania smacznych posiłków, rozmów o mijającym dniu czy celebracji wyjątkowych chwil. Najważniejszą kwestią jest zadbanie o odpowiednią liczbę miejsc, aby mogli pomieścić się wszyscy domownicy i zaproszeni goście. Ważny jest również kształt stołu, który należy dopasować zarówno do pomieszczenia jak i do własnych preferencji.
Stoły prostokątne i owalne zazwyczaj łatwiej pomieścić we wnętrzu niż stół okrągły. Z kolei przy tym drugim łatwiej dostawimy dodatkowe krzesła, jeśli będzie taka potrzeba. Unikniemy także niepożądanej sytuacji, w której ktoś z gości siedzi przy rogu. Stoły okrągłe i owalne są z reguły lepszym rozwiązaniem w domach i mieszkaniach, w których znajdują się dzieci. Ruchliwe maluchy nie wpadną dzięki temu na ostre kanty i nie zrobią sobie krzywdy. Wybierając stół do jadalni warto kierować się funkcjonalnością. Jeśli na co dzień potrzebujemy niewielkiego blatu dla małej liczby domowników, warto pomyśleć o stole rozkładanym.

Do stołu świetnie będą pasować stylowe krzesła. Jeśli zależy nam na wygodzie, dobrym pomysłem będą krzesła tapicerowane, koniecznie z wysokim oparciem. Możemy za to zrezygnować z podłokietników - wtedy łatwiej będzie można wsunąć krzesła po skończonym posiłku pod stół. Jeśli martwimy się o ewentualne zabrudzenia, możemy zrezygnować z krzeseł tapicerowanych na rzecz klasycznych krzeseł drewnianych.
W funkcjonalnej i dobrze urządzonej jadalni, sam stół z krzesłami nie wystarczy. Musimy więc pomyśleć o innych meblach, w których będziemy mogli pomieścić niezbędne artykuły gospodarstwa domowego. Sprawdzonym i użytecznym meblem będzie w tym przypadku komoda. Na rynku jest dostępny ogromny wybór tego typu mebli, dlatego nie będzie problemu ze znalezieniem i dopasowaniem odpowiedniego do każdej aranżacji.
Jeśli jednak chcemy dodać naszej jadalni elegancji i wyjątkowości, warto zdecydować się na witrynę lub kredens. Meble te, pomimo że pojawiły się jeszcze w XV wieku cieszą się ogromną popularnością aż do dziś. W szufladach lub szafkach można przechowywać sprzęt stołowy, natomiast za szybą warto wyeksponować zastawę z porcelany lub rodzinne pamiątki. Stylowe kredensy importowane prosto z Włoch posiada w swojej ofercie Rad-Pol. Meble te charakteryzują się dużą ekstrawagancją, dlatego zadbają o luksusowy i szykowny wystrój w każdej jadalni.