Tkaniny dekoracyjne

Tkaniny dekoracyjne doskonale ożywiają każde wnętrze sprawiając, że staje się ono bardziej osobiste, ciepłe i dopasowane do osobowości właściciela. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele elementów wystroju wnętrz stworzonych jest z tkanin. 
 
Dobierając materiały do wystroju wnętrz należy zastanowić się, jaki efekt i styl chcemy uzyskać. Jeżeli planujemy eleganckie, oszczędne i proste wnętrze, wybierzmy klasyczne tkaniny bez zbędnych, zakłócających cały przekaz zdobień. Wystarczą delikatne białe firany oraz kilka poduszek w stonowanych kolorach. Im więcej tkanin wykorzystasz przy planowaniu wystroju pomieszczenia, tym bardziej będzie ono przytulne i ciepłe. Zwróć uwagę na to, jak już same kolorowe zasłony mogą zmienić oblicze wnętrza, zmieniając chłodny, bezosobowy pokój w przytulne miejsce. Jeżeli stawiasz na ciepły wystrój, koniecznie zastanów się nad zakupem grubego, puszystego dywanu oraz kilku kolorowych poduszek, które rzucone na łóżko będą zapraszały do wypoczynku. 
 
Elementy stworzone za pomocą tkanin dekoracyjnych w połączeniu z pasującym do całości ciepłym kolorem ścian, stworzą przytulne wnętrze, do którego będziesz chciał wracać. Niezależnie od tego, czy urządzasz pokój dzienny, sypialnię czy pokój dla dziecka, poświęć jak najwięcej uwagi dodatkom i dekoracjom, ponieważ to one tworzą klimat wnętrza.