Uchwyty meblowe

Uchwyty meblowe wydają się banalnym detalem, który służy do otwierania i zamykania. W rzeczywistości, akcesoria te spełniają wiele rozmaitych funkcji. Chronią między innymi przed powstawaniem odcisków palców i innych zabrudzeń na meblach, ponieważ otwierając drzwi czy wysuwając szufladę chwytamy jedynie za uchwyt bez dotykania frontu. Choć meble bez uchwytów stają się coraz popularniejsze, to wciąż nie brakuje zwolenników tradycyjnych rozwiązań. Uchwyty nie wymagają bowiem skomplikowanych mechanizmów, a w większości przypadków są również tańsze. Ponadto, jeśli dobrze dobierzemy uchwyty do danego mebla, będzie on prezentował się znacznie bardziej atrakcyjnie. To świetny sposób, jeśli chcemy dokonać szybkiej i mało kosztownej metamorfozy kuchni, salonu czy innego pomieszczenia w naszym domu. 


Jak wybierać uchwyty meblowe?

Zakup uchwytów meblowych to doskonały sposób na odświeżenie wyglądu wyposażenia. Wybór nie powinien być jednak kwestią przypadku, ponieważ od niego będzie zależeć czy otwieranie szafek nie będzie sprawiać problemu. Nie ma chyba nic gorszego niż popsuty niskiej jakości uchwyt, który podczas otwierania zostaje w dłoni. W sklepach internetowych można znaleźć szeroki wybór uchwytów przeznaczonych do mebli. Ze względu na to, że akcesoria te są najczęściej najtańszym elementem mebla, warto postawić na wysoką jakość. Uchwyty o niskiej żywotności nie będą odpowiednio spełniać swojej roli. Dobierając uchwyt do do szafki, komody czy kredensu warto mieć na uwadze kolorystykę mebla, aby wybrane akcesoria do niego pasowały. Bardzo istotna jest także stylistyka. Do mebli w stylu rustykalnym niekonieczne będą pasowały nowoczesne akcesoria w krzykliwym kolorze. 

Uchwyty Gamet - funkcjonalność i styl

Obok uchwytów można znaleźć także dekoracyjne gałki. Wśród nich można znaleźć takie, które całkowicie odmienią wygląd mebla. Dostępne są w rozmaitych kształtach. Można spotkać nie tylko tradycyjne okrągłe, ale również kwadratowe, owalne i wiele innych.Ciekawym wyborem mogą być także gałki o wytłaczanej strukturze. 
Szeroki wybór uchwytów posiada w swojej ofercie firma Gamet. To niekwestionowany lider w zakresie dostarczania uchwytów meblowych. Marka znana jest na wielu rynkach zagranicznych. Akcesoria dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i barwach. Można znaleźć wśród nich odpowiednie uchwyty pasujące zarówno do minimalistycznych konstrukcji, jak również o eleganckim i klasycznym charakterze. Wśród nich znajdują się również elementy, które będą pasowały idealnie do mebli do pokoju dziecięcego. W meblach o nowoczesnej stylistyce świetnie sprawdzą się na przykład gałki o matowym wykończeniu. To bardzo ciekawe rozwiązanie, które będzie świetnie prezentować zarówno na frontach szaf, jak również na szufladach komody. Jeśli zdecydowanie bardziej preferujemy meble stylizowane, możemy zwrócić uwagę na uchwyty z mosiądzu, które pięknie będą prezentować się na meblach z naturalnego drewna. 
Kolorystyka uchwytów jest bardzo bogata. Można znaleźć uchwyty w stonowanych i klasycznych barwach, które zawsze będą doskonałym rozwiązaniem. Pięknie prezentują się także uchwyty złote i srebrne. Warto zwrócić także uwagę na uchwyty w intensywnych kolorach, które będą świetnie pasować w szczególności do pokoju najmłodszych. Uchwyty i gałki tworzone są z surowców, takich jak metal, porcelana, ceramika czy drewno. Akcesoria Gamet to doskonałe dodatki, które posłużą do wykończenia mebli. Dodatkowo wyróżniają się atrakcyjnym wyglądem, dzięki czemu będą bardzo ciekawie się prezentować.