Narzędzia do drewna

Drewno w obecnym czasie jest surowcem odnawialnym i jako surowiec towarzyszy nam już od wielu lat. Drewno od najdawniejszych czasów było wykorzystywane do budowy domów, sprzętów oraz narzędzi czy nawet do wyrobu broni. Poza tym drewno było również źródłem ciepła. Z powyższego wynika, że drewno zawsze było dla człowieka bardzo cennym materiałem. 


W obecnych czasach zastosowanie drewna jest bardzo szerokie i można powiedzieć, że jest wykorzystywane prawie we wszystkich gałęziach gospodarki. W różnych gałęziach gospodarki może być wykorzystywane jako surowiec lub materiał pomocniczy oraz jako gotowy produkt.
Obecnie największe zastosowanie drewna to przerabianie go na tarcicę na sklejkę, okleinę oraz zapałki. Ze względu na swoje walory drewno jest materiałem bardzo trudnym do zastąpienia, ale na rynku są materiały drewnopochodne, wyglądem przypominające drewno. Do ich wytwarzania służą narzędzia do drewna np. wiertarki, frezarki, okleiniarki, strugarki czy narzędzia do obróbki drewna.
Czy możemy powiedzieć, że drewno jest wszechobecne?
Niektórzy twierdzą, że tak, bo spotykamy się z nim na każdym kroku np. żyjemy w otoczeniu drzew, mieszkamy w domach z drewna, korzystamy ze sprzętów gdzie zastosowanie drewna do ich produkcji było konieczne. Gdyby nie narzędzia do drewna takie sprzęt jak szafy, krzesła, łózka, komody czy schody nie mogłyby powstać. Istotne przy tym jest, że drewno jest jedynym z materiałów, który jest w pełni odtwarzalnym przez przyrodę.