Nowoczesne balustrady

Drewniane schody powinny być wykończone odpowiednio dobraną do nich barierką, która może być jednym z najbardziej dekoracyjnych elementów wspomnianej konstrukcji. Jeżeli schody są widoczne z kuchni otwartej na salon, należy zastanowić się nad tym, jaką barierkę do nich dodać, aby współgrały z wystrojem wnętrza. Barierka nie tylko ma zwiększać nasze poczucie bezpieczeństwa, podczas gdy wchodzimy na schody i z nich schodzimy, ale również będzie elementem dekoracyjnym.


balustrady wewnętrzne

Balustrada schodów do wnętrza nie powinna odbiegać stylistycznie od dekoru panującego w całym domu — tak więc analogicznie, jeżeli dom urządzono w stylistyce nowoczesnej barierka, również powinna mieć odniesienie modernistyczne, skandynawskie lub minimalistyczne. Odpowiednio dobrana balustrada będzie stanowić oprawę wybranych przez Państwa schodów. Ergonomiczna barierki dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, a także w wielu dostępnych materiałach, dzięki czemu każdy może dobrać barierkę zgodną z indywidualnym gustem.

z czego wykonać balustradę

W nowoczesnych wnętrzach prym wiodą schody drewniane, do których najczęściej dobierana jest barierka stalowa, barierka wykonana z tworzywa sztucznego lub barierka ze szkła hartowanego z akcentami drewnianymi. Poszczególne materiały można ze sobą swobodnie łączyć, ponieważ takie eklektyczne zamierzenia są uznawane w stylistyce nowoczesnych wnętrz. Balustrady drewniane Rzeszów częściej są wykorzystywane we wnętrzach o charakterze klasycznym, ponieważ można im nadać dowolne kształty — pojawiają się na nich rzeźbienia oraz plastyczne dekoracje.