Okrągły okap kuchenny

Nowoczesny styl i aranżacja wnętrz na eleganckie, idące z duchem czasu pomieszczenia sprawiają, że producenci okapów kuchennych również muszą nadążać za trendami, by zadowalać swoich klientów. Kuchnie, w których kuchenka stoi na środku, na tzw. "wyspie" są coraz częstszym pomysłem na urządzenie tego pomieszczenia. W ślad za modą pojawiły się okapy wyspowe o różnych kształtach. Te najmodniejsze wykonano w okrągłym kształcie i nadano im neonowe kolory. Jednak bardziej sprzedają się te w klasycznych barwach takich jak: biel, czerń i inox (stal nierdzewna).

 


 

Okrągły okap kuchenny wygląda elegancko i nowocześnie. Montuje się go na suficie za pomocą specjalnej konstrukcji. Każdy z okapów wyspowych posiada stelaż ułatwiający instalację. 
Jednak nie powiedziane jest, że tego typu okap kuchenny sprawdzi się jedynie jako element wyspy. Można go zawiesić również nad kuchenką stojącą w tradycyjnym miejscu, przy ścianie. Okap okrągły pełni te same funkcje co zwykły, ale dzięki oryginalnemu wzornictwu wybierany jest jak dekoracja kuchni. 
Dla przykładu firma Kernau proponuje zakup modelu KCH 0140 B ISLAND, czarnego bardzo eleganckiego okrągłego okapu kuchennego. Może on działać jako pochłaniacz i wyciąg, posiada halogenowe oświetlenie oraz timer, który dopilnuje by sprzęt wyłączył się po określonym czasie. To tylko jeden z tego typu produktów odpowiadający najnowszym standardom wykończenia wnętrz.

Okapy są bowiem nie tylko sprzętem, bez którego jest się teraz ciężko się obejść, bo pochłania niechciane zapachy i uwalnia kuchnię od pary wodnej zawierającej tłuszcz i powodującej zabrudzenia mebli. 
Pełnią one rolę dekoracji, atrakcyjnego gadżetu, który obok lodówki i kuchenki staje się podstawowym wyposażeniem domu. Obecnie wiele okapów, które nawet nie mają eleganckiego wykończenia oraz nowoczesnego designu staje się ozdobą, dzięki fantazyjnej obudowie. Na niektórych z nich umieszcza się osłony, które są ażurowe i po włączeniu oświetlenia tworzą ciekawe wzory. Inne mają oryginalne "cukierkowe" kolory, które wpasują się w nowoczesne wyposażenie kuchni czy to w stylu retro. Tak czy inaczej okap kuchenny jak wiele innych elementów meblowych staje się modny poprzez dodanie do niego artystycznych akcentów.

Nie ważne jak bardzo ozdobna jest nasza kuchnia i czy lubimy styl podążający za modą. Jeden jej akcent może nadać jej niepowtarzalnego charakteru. Okrągły okap kuchenny na kształt walca dopełni wnętrze i uczyni przyjemnym pomieszczeniem do spędzania czasu nie tylko przy gotowaniu.