Aranżacja sypialni na poddaszu

Poddasze doskonale nadaje się do urządzenia przytulnej sypialni. Spokojna przestrzeń odcinająca się od pozostałej części domu gwarantuje ciszę i pozwala na wypoczynek. Niestety niskie ściany i spadziste sufity mogą stanowić problem i trudność w odpowiednim rozstawieniu mebli. W aranżacji sypialni na poddaszu ważna jest także odpowiednia kolorystyka oraz oświetlenie. Podpowiadamy, jak w efektowny sposób urządzić tego typu wnętrze.


Skosy na poddaszu - jak sobie z nimi poradzić?
Odpowiednie urządzenie sypialni na poddaszu sprowadza się przede wszystkim do tego, aby poradzić sobie z trudnymi, skośnymi ścianami. Pierwszym krokiem jaki powinniśmy podjąć to niepostrzeganie tego fragmentu pomieszczenia jako utrapienie, lecz przekształcenie go w atut.
Dzięki temu będziemy mogli stworzyć pomieszczenie o przytulnym charakterze. Warto rozpocząć urządzanie takiej przestrzeni od mebli, które posiadają największe gabaryty. Wysokie szafy najlepiej ustawić w miejscu, gdzie ściany posiadają standardową wysokość. Warto zastanowić się nad szafą z drzwiami przesuwnymi, która nie będzie sprawiać problemów przy otwieraniu. Podobnie należy postąpić z regałami oraz pozostałymi meblami, które nie zmieszczą się w niższej przestrzeni. Jeśli chodzi o łóżko, to również dobrym rozwiązaniem jest ustawienie go w miejscu pod wyższą ścianą.
Dzięki temu nie będziemy musieli obawiać się, że podczas wstawania uderzymy głową o sufit. Jeśli zdecydujemy się jednak ustawić łóżko w miejscu, gdzie zachodzi spadek, w takim przypadku dobrze sprawdzą się łóżka z niskim wezgłowiem. Dobrym rozwiązaniem może być także sofa z funkcją spania, którą na dzień będziemy mogli złożyć, sprawiając, że wnętrze wyda się bardziej przestronne.

Jakie meble pasują do sypialni na poddaszu?
Oprócz niezbędnego wyposażenia sypialni, możemy pozwolić sobie również na dodatkowe meble, dzięki którym wnętrze stanie się jeszcze bardziej funkcjonalne. Dobrym rozwiązaniem będzie szafka nocna, na której będziemy mogli umieścić mogli umieścić niezbędne przedmioty, które przydadzą się nam podczas wypoczynku. Pod ukośną ścianą możemy ustawić również niewysoką komodę, której blat posłuży jako miejsce na dekoracje, natomiast wnętrze pomoże w przechowywaniu ubrań lub innych przedmiotów.

Na co zwrócić uwagę urządzając sypialnię na poddaszu?
Zdarza się, że w pomieszczeniach na poddaszu znajdują się jedynie niewielkie okna dachowe, przez które może nie wpadać do środka tak duża ilość światła, jak byśmy sobie tego życzyli. Warto więc sięgnąć po rozwiązania, które pomogą nam poradzić sobie z tym problemem.
Zdecydujmy się na meble w jasnym kolorze, najlepiej białym. Dzięki temu wnętrze stanie się rozświetlone, a także zyska optycznie dodatkowe centymetry. Spadziste sufity świetnie sprawdzają się również w aranżacjach w stylu loftowym, dlatego możemy postawić na meble z drewna i metalu, które dodadzą całości nieco surowego, lecz bardzo modnego charakteru. Warto również zadbać o stosowne oświetlenie. Odpowiednie rozplanowanie układu świateł pozwoli wprowadzić w pomieszczeniu ciepły nastrój.