Ciemna kolorystyka sypialni

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Jej odpowiednia aranżacja sprzyjać będzie odpoczynkowi i relaksowi po całym dniu pełnym wyzwań. Trendem ostatniego sezonu jest urządzenie sypialni w ciemnych kolorach. Mogą one pojawić się tylko w dodatkach lub dominować we wnętrzu. Mocne głębokie kolory świetnie wyglądają także w połączeniu ze stylistyką skandynawską lub z bielą.


Jakie ciemne kolory wybrać do sypialni?
W sypialni sprawdzą się ciemne kolory, które odprężą i wyciszą. W tym zakresie prym wiedzie zieleń, która jest kolorem natury. Do sypialni doskonałe będą jej ciemne odcienie takie jak: szmaragd, petrol green, czy butelkowa zieleń. Z ciemną zielenią świetnie będzie się komponować też biel, beż, czerń oraz szarość, a także wszelkie odcienie drewna. Ściany w sypialni pomalowane na kolor ciemnozielony sprawiają, że wieczorem do wnętrza wpada mniej światła, a w ciepłe dni miejsce to robi wrażenie chłodnego, dającego wytchnienie i odprężenie.
Równie ciekawym kolorem do sypialni jest antracyt, czyli najciemniejszy odcień szarości. Taki kolor, warto zastosować do wyeksponowania jednej ze ścian. Na jej tle dobrze prezentować się będzie biel. Warto wspomnieć także o granatowym kolorze. Choć to barwa chłodna i głęboka, doskonale sprzyja wyciszeniu i relaksowi. Świetnie komponują się z nią kolory drewna, róż, złoto, bordo oraz pastelowe szarości.
Jeśli zależy nam, by ocieplić wnętrze i wprowadzić do niego miły, kojący nastrój, warto zdecydować się na brąz. Dobrze komponuje się on z łagodnymi barwami ziemi.

Dodatki do ciemnej sypialni
Ciemne ściany w sypialni, warto urozmaicić dodatkami i detalami, które pozwolą stworzyć klimatyczne oraz stylowe wnętrze. Z ciemną zielenią, podobnie jak z granatem doskonale komponują się odcienie miedzi i złota. Można postawić na złotą lampkę nocną, ramki do zdjęć itp. Takie barwy nadadzą wnętrzu elegancji i klasy, a także niepowtarzalnego blasku. Ciemne kolory ścian dobrze też prezentują się z bielą i jasnym drewnem. Warto pamiętać, że ciemne barwy optycznie zmniejszają pomieszczenie dlatego w małej sypialni na ciemny kolor najlepiej pomalować tylko jedną ścianę np. za łóżkiem. Takie rozwiązanie poprawi proporcje wnętrza jeśli jest ono także wąskie.