Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyCzym kierować się przy wyborze kanapy do salonu? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Czym kierować się przy wyborze kanapy do salonu?

Czym kierować się przy wyborze kanapy do salonu?

Chyba nikt nie wyobraża sobie pokoju dziennego lub salonu bez wygodnej i zapewniającej komfortowy wypoczynek kanapy. Na tym ergonomicznym meblu można się relaksować po długim dniu, jak również oddawać rozrywce w wolnym czasie, czy nawet spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi. Kanapa będzie pełniła w naszym domu kilka ról — musi być również meblem w pełni reprezentatywnym, dlatego jej zakup powinien być przemyślaną decyzją. Czym kierować się przy wyborze kanapy do salonu?


Przede wszystkim kanapa powinna zostać dobrana do stylistyki, w której wykończona jest aranżacja salonu lub pokoju dziennego. Niezwykle ważne jest, aby wszystkie dodatki oraz meble ze sobą współgrały — nie należy zapominać, że to w salonie przyjmuje zaproszonych gości, dlatego powinna to być przestrzeń wysoce estetyczna, a zarazem niezwykle funkcjonalna. Do nowoczesnych wnętrz doskonale wpiszą się kanapy o prostej konstrukcji oraz starannym wykończeniu. Tego typu kanapy często ustawione są na niskich nóżkach stworzonych z malowanego lub chromowanego metalu, a także wysokogatunkowego drewna, które nadaje bryle nietuzinkowego charakteru.

Natomiast do salonów klasycznych polecane są kanapy nieco bardziej masywne z zaokrąglonymi oparciami oraz podłokietnikami, które nadają stworzonej aranżacji aspektu wysokiej estetyki oraz ponadczasowej elegancji. Solidna kanapa do salonu powinna być wyposażona w pojemny schowek na pościel lub inne przedmioty, które nie są użytkowane na co dzień. Ponadto, warto wybrać model z funkcją spania — za dnia będzie to miejsce rodzinnego wypoczynku, natomiast w nocy zamieni się w wygodne łóżko, które szybko rozłożymy dla zostających na noc gości. Jeżeli masz większą rodzinę i dwuosobowa kanapa nie zda w twoim mieszkaniu pozytywnie testu, ciekawą alternatywą są kanapy modułowe, które są stworzone z kilku części — istnieje możliwość ich dowolnego przestawiania oraz łączenia w zależności od sytuacji.

Dodaj komentarz

~Benia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Kanapy modułowe-super pomysł.Idealne rozwiązanie.

Darek!!
Dodano:
0
0

Kanapy modułowe? Pierwsze słyszę, ale po wyszukaniu co to jest, jestem zachwycony. Przecież można to rozstawić na osobne fotele, można wynieść do innego pokoju, można złączyć kilka i na nich spać. Genialne rozwiązanie.

Tomek
Dodano:
0
0

Ja do salonu zakupiłem narożnik rozkładany w razie jakby ktoś chciał przenocować. Jest ogromny więc cała moja rodzina się na niem mieści gdy oglądamy wspólnie film.

Iza
Dodano:
0
0

Ja przy wyborze kanapy kierowałam się wyborem odpowiedniego materiału, kotoodpornego.


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
porada: Meble biesiadne
Hey there, I just found your site, quick question… My...
porada: Meble biesiadne
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
noclegi augustow https://www.noclegiwaugustowie.pl noclegi z...
Uwielbiam oglądać aranżacje pokoi, zwłaszcza kuchni, są...
Kawalerkę najlepiej urządzić w stylu minimalistycznym....
brand name cialis 20mg male enhancement pills wholesale prices...
Ja nigdy nie chowam mebli ogrodowych, przysuwam je tylko na...