Garderoba - praktyczny mebel do każdego przedpokoju

Garderoba kojarzy się nam zwykle z rodzajem pomieszczenia, które służy do przechowywania ubrań i obuwia. Nazwa ta odnosi się jednak również do mebla, który jest bardzo podobny do szafy. jednak często oferuje znacznie większą funkcjonalność. Właściciele małych mieszkań bardzo upodobali sobie ten mebel i chętnie umieszczają go w swoich przedpokojach. Podpowiadamy więc jak wybrać odpowiednia garderobę, która będzie dobrze spełniać swoje funkcje.


Dlaczego warto posiadać garderobę w przedpokoju?
Przekraczając próg mieszkania, pierwszym pomieszczeniem do którego wchodzimy jest przedpokój. Można więc śmiało stwierdzić, że miejsce to jest wizytówką każdego domu, a jego wygląd w dużej mierze wpłynie na postrzeganie całej aranżacji przez gości.
Pomimo że przedpokój jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu, nie da się ukryć, że wielu z nas nie przykłada się do jego wystroju.
W pierwszej kolejności wyposażamy salon, kuchnię lub sypialnię, starając się dopieścić każdy szczegół. Dopiero na końcu zabieramy się za przedpokój. Trudno się jednak temu dziwić, ponieważ pomieszczenie to stawia wiele wyzwań. Zazwyczaj jest to niewielka przestrzeń, w dodatku wąska i często bez dostępu do światła słonecznego. Ze wszystkim można jednak sobie poradzić, wystarczy jedynie wiedzieć, jakie meble wybierać.
Garderoba to mebel skrzyniowy, którego głównym zadaniem jest przechowywanie ubrań. Mebel ma tę przewagę nad tradycyjną szafą, że posiada zwykle dodatkowe elementy, na przykład wieszaki lub specjalny drążek, a także lustro.
Dzięki temu ubrania, które zakładamy często nie muszą za każdym razem lądować wewnątrz szafy, a lustro sprawia, że możemy przejrzeć się przed wyjściem i upewnić się czy dobrze wyglądamy. Niekiedy garderoba jest umieszczana w sypialni lub w specjalnie wydzielonym do tego celu pomieszczeniu.
Doskonałym miejscem jest dla niej właśnie przedpokój. W końcu po wejściu do mieszkania większość osób marzy o tym, aby zdjąć okrycie wierzchnie i buty. Tutaj może jednak pojawić się problem - gdzie je odłożyć? Nikt nie ma przecież ochoty przechodzić przez całe mieszkanie, aby znaleźć właściwe miejsce, dlatego posiadanie garderoby w przedpokoju to przede wszystkim duża wygoda.

Jak wybrać właściwą garderobę?
Wybór odpowiedniej garderoby zależy w głównej mierze od potrzeb użytkowników i możliwości wnętrza. Jeśli pomieszczenie jest małe, warto postawić na meble w jasnych odcieniach, które rozjaśnią optycznie przedpokój. Mile widziane będzie także duże lustro. Musimy także zadać sobie pytanie - czy garderoba ma służyć wyłącznie do odwieszenia okryć wierzchnich jak kurtki i płaszcze, czy chcemy w niej przechowywać także inne ubrania? Często można spotkać także garderoby z dodatkową półką przeznaczona na nakrycia głowy, a także z szafką na buty.
Rozmiar garderoby również ma znaczenie. W dużych konstrukcjach będziemy w stanie pomieścić znacznie więcej, jednak jeśli przestrzeń stwarza ograniczenia musimy rozejrzeć się za czymś nieco mniejszym.
Część osób rezygnuje z garderoby w przedpokoju w obawie, że mebel ten nie ma szans się zmieścić. Na szczęście znalezienie mniejszej garderoby, które idealnie wpasuje się w metraż nie jest obecnie problemem.
Możemy zdecydować się na zamówienie takiego mebla na wymiar, dzięki czemu sami zadecydujemy o tym jakie gabaryty będzie posiadał mebel.
Jeśli jednak wolimy gotowe rozwiązania, możemy poszukać ich w salonach meblowych lub sklepach internetowych. Przykładem jest firma Resmar, która ma do dyspozycji cały zakres rozwiązań dostosowanych do różnych potrzeb. Jeśli chcemy urządzić przedpokój w nowoczesny i funkcjonalny sposób, a do tego zależy nam na przystępnych cenach, opcja ta z pewnością przypadnie nam do gustu.