Jak przygotować dom na wiosnę?

Wiosna wszystkim z nas kojarzy się z pewnością z wiosennymi porządkami, które pozwalają nam zresetować się po sezonie zimowym. Wraz z nadejściem wiosny dni robią się coraz dłuższe i cieplejsze, co pobudza nas do działania. Z pewnością każda Pani domu będzie chciała posprzątać dom, a więc umyć okna, prać firany, a także poodkurzać wszystkie dywany i podłogi. Wiosna jest również idealnym czasem na przegląd garderoby, jak również metamorfozę mieszkania. Jak wprowadzić wiosnę do domowego wnętrza?


Wiosenna metamorfoza

Pożegnanie się z ciężkimi firanami, narzutami na sofach, a zamiast nich postawienie na lekkie firanki oraz stylowe dekoracje, np. cięte kwiaty w wazonie, pozwolą wprowadzić do wnętrza powiew świeżości. Wiosna jest najlepszym czasem na działanie, ponieważ wraz z nadejściem tej pory roku zyskujemy na dodatkowej energii. Postaw na miękkie i lekkie tekstylia oraz jasną kolorystykę, która głównie nawiązuje do dekorów występujących w naturze. Jeżeli wyrazista kolorystyka nie pasuje do wykończenia Twoich wnętrz, ciekawą alternatywą okażą się te same kolory jednakże w dekorze pastelowym. Jak w niedrogi sposób odmienić wnętrze? Wystarczy, że wprowadzisz do niego plakaty lub tapety z motywem kwiatowym, lub roślinnym. 

Stylowe dodatki, czyli jak szybko odmienić wnętrze?

W domowym wnętrzu nie wolno zapomnieć o zasłonach - tkaniny zasłonowo-dekoracyjne i firankach - ciężkie narzuty to synonim zimowych popołudni, dlatego na wiosnę postaw na tiulowe wykończenie firan, które podkreśli lekkość oraz świeżość aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem są fantazyjne upięcia firanek lub puszczenie ich kaskadą, dzięki czemu zyskamy oszałamiający efekt. Sofy i fotele warto zaaranżować kolorowymi poduszkami, które nie tylko zwrócą na siebie uwagę, ale również gwarantują komfort nawet wielogodzinnego siedzenia. Warto również umieścić we wnętrzu dywan w wiosenne i kwieciste desenie, który estetycznie będzie się prezentował, a zarazem w chłodne wieczory gwarantuje miłą teksturę pod nogami. Motywy wiosenne można także wprowadzić do domu z wykorzystaniem zastawy stołowej, na której będą widoczne drobne akcenty.