Jak wybrać meble do kuchni

Kuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Wiele osób określa to wnętrze jako serce domu, jego punkt centralny. Dlatego też należy przez chwilę zatrzymać się przy wyborze mebli do tego właśnie pomieszczenia.
 
Wybierając meble do kuchni w pierwszej kolejności określić trzeba będzie, czy chcemy kupić meble gotowe, czy też stworzyć je na zamówienie. Dobrym pomysłem będzie poszukanie gotowych zestawów w placówkach, a jeśli nie znamy takich, które idealnie będą pasowały do naszej kuchni - wówczas wykonamy je na wymiar.
Przy tworzeniu aranżacji kuchni dobrze byłoby trzymać się jednego stylu. Jeśli preferujemy nowoczesność - w tym kierunku powinny podążać meble, sprzęty AGD, zastosowana kolorystyka ścian, płytki.
To samo odnosi się do stylu klasycznego czy też rustykalnego. Pamiętaj, że w meblach kuchennych kluczową rolę odgrywają fronty. Warto wybrać materiał, który okaże się nie tylko ładny, ale też solidny.
Najczęściej wybierane tworzywa to płyty sprasowane, płyty drewniane, płyty MDF, płyty wiórowe. Do mebli należy dopasować odpowiedni blat. Powinien harmonijnie łączyć się z meblami, aczkolwiek nie musi utrzymany być w tym samym kolorze. Bardzo ważna będzie też trwałość blatu i solidna jego konstrukcja. Najbardziej popularnym tworzywem, które stosowane bywa na blaty jest drewno, ceramika, płyta wiórowa, płyta laminowana.