Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyJak wybrać oświetlenie do sypialni? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak wybrać oświetlenie do sypialni?

Jak wybrać oświetlenie do sypialni? Jak wybrać oświetlenie do sypialni?

Oświetlenie wnętrz to już nie tylko element czysto praktyczny. Dobre rozmieszczenie lamp i dobór odpowiednich żarówek decyduje o nastroju panującym we wnętrzu. Wybór lamp nie może być jednak przypadkowy. Jak zatem wybrać oświetlenie do sypialni?

 

Jak uzyskać łagodne światło o ciepłym zabarwieniu, a zarazem kupić takie lampki nocne, które umożliwią nam swobodne czytanie w łóżku? Lampy, kinkiety i lampki nocne do twojej sypialni – ogromny wybór, ogrom możliwości. Pamiętać jednak należy, że sypialnia powinna być oświetlona ciepłymi promieniami światła, choć górne oświetlenie również będzie przydatne. Główną rolę będą jednak pełnić lampki nocne do sypialni.


Światło ma jedną niebywałą cechę – jego plastyczne właściwości pozwalają podkreślić zalety lub ukryć wady każdego pomieszczenia. Natomiast ciekawe wzornictwo lamp i różne barwy światła zapewniają efekt dekoracyjny i wprowadzają przytulną atmosferę. Zatem, przy aranżacji oświetlenia należy pamiętać, że każde z pomieszczeń pełni inną funkcję i wymaga indywidualnych rozwiązań. W sypialni głównym zadaniem oświetlenia jest oczywiście stworzenie przytulnej atmosfery, dlatego pierwszoplanową rolę powinny odgrywać miejscowe i dekoracyjne lampy. Możemy zatem zrezygnować z silnego, centralnego źródła światła na rzecz kilku punktów dających rozproszony blask, który wprowadzi atmosferę intymności. Dobrym rozwiązaniem będą zatem kinkiety, lampy stojące i te mniejsze – na stolik nocny. Warto także wybrać modele z półprzejrzystymi kloszami, które zapewnią ciepłą barwę światła. Miłośnikom książek przydadzą się lampy nocne z regulowanym kątem padania promienia i możliwością zmiany natężenia światła.


Jeżeli aranżujemy sypialnię, która będzie przeznaczona dla dwóch osób, pamiętajmy, by korzystanie z lampki nocnej przez jedną osobę nie zakłócało odpoczynku drugiej. Dlatego też światło lampek nocnych nie powinno być zbyt jasne, a z drugiej strony muszą stwarzać komfort swobodnego czytania. Zatem najlepszym rozwiązaniem będą lampki stawiane na wysokości nieprzekraczającej 50 cm ponad łóżkiem.
Jeśli w naszej sypialni jest miejsce na niestandardową zabudowę i istnieje możliwość zamontowania oświetlenia w sufitach, można to wykorzystać dla stworzenia oryginalnego wystroju. Możemy postawić na lampy wiszące, albo lampy sufitowe. Kolejne rozwiązanie to oczywiście kinkiety, które przeżywają teraz swoją drugą młodość. Ogromna różnorodność ich form, sprawia że wybór lampki pasującej do naszego wnętrza nie stanowi problemu. Wybierzmy lampy tak, aby nasza sypialnia poprzez odpowiednio dobrane oświetlenie zyskała swój własny charakter.  


Dodaj komentarz

Maciek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ja zamontowałem żarówki w pokoju, których kolor światła mogę wybrać za pomocą pilota. Super sprawa.

Milena
Dodano:
0
0

Do sypialni proponuję tylko, żarówki, które wydzielają ciepłe oświetlenie. Zimny odcień światła tylko podrażnia nasze oczy.

O.
Dodano:
0
0

Warto mieć w sypialni dobre i mocne oświetlenie, jednak należy tez mieć delikatne lampki, które światłem nie będą nas rozbudzać wieczorami.


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at...
porada: Meble biesiadne
My name’s Eric and I just came across your website -...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
https://fkwiki.win/wiki/Post:Prevent_Premature_Ejaculation_And...
Po przeczytaniu tego artykułu stwierdzam, że muszę mieć co...
fda approved female libido pills male enhancement pills black...
porada: Wybierz rolety
U mnie w domu rolety to obowiązek i to grube! Nie chciałabym...