Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyJak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę? Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?

Jak zabezpieczyć meble ogrodowe na zimę?

Nasze meble ogrodowe praktycznie cały czas są narażone na niesprzyjające warunki pogodowe, np. zbyt ostre słońce, opady deszczu, silny wiatr, a także opady śniegu i mróz. Szczególnie przed zimą należy zadbać, aby meble ogrodowe zostały skutecznie zabezpieczone, co pozwoli na zachowanie ich atrakcyjnego wyglądu. Czasami, warto dobrać do mebli specjalistyczne pokrowce ochronne, zakupić impregnaty techniczne lub preparaty ochronno-dekoracyjne. 


schowek

Kolejną opcją jest zorganizowanie odpowiednio dużego miejsca do przechowywania mebli na czas zimy. Niektóre meble mogą być także przechowywane na zewnątrz nawet podczas tych chłodniejszych miesięcy. Niewielkie stoliki, a także krzesła z możliwością sztaplowania dobrze będzie umieścić w ciepłym i suchym pomieszczeniu, np. w garażu. Meble wykonane z drewna egzotycznego mogą być zimowane jedynie na zadaszonym tarasie lub pod wiatą.

pielęgnacja

Po zakończeniu sezonu letniego i zbliżającym się przygotowaniom ku zimie meble ogrodowe należy porządnie wyczyścić — w tym celu, warto zakupić specjalne preparaty do czyszczenia drewna.
Kolejnym krokiem jest naprawa wszelkich uszkodzeń — należy również dokręcić wszystkie śrubki i naoliwić zawiasy. Zwiększeniu żywotności mebli z litego drewna sprzyjać będą preparaty do drewna lub nałożenie ochronnie warstwy lakieru. Jeżeli meble ogrodowe wykonane są z technorattanu, należy je porządnie wyczyścić oraz osuszyć.
Wspomniane meble są lekkie, co czyni je łatwymi w transporcie. Jeżeli jednak brakuje ci odpowiedniej przestrzeni na składowanie mebli, warto zainwestować w wodoodporne, aczkolwiek oddychające pokrywy — niektóre rodzaje są również mrozoodporne, albo wykonane z odpornej na uszkodzenia tkaniny.
Na uszkodzenie zimą najbardziej narażone są żeliwne części mebli, ponieważ może dojść do działania korozyjnego, dlatego przed schowaniem ich w ciepłe miejsce trzeba usunąć powstały na meblach nalot, a następnie zabezpieczyć całość farbą tworzącą warstwę ochronną.

Przeczytaj również: http://www.najlepsze-porady.pl/domiogrod/jak-pielegnowac-drewniane-podlogi-i-meble-by-ich-nie-zniszczyc.html

Dodaj komentarz

Weronika
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Dobrze, że mam duży garaż. Co rok na zimę tam znajdują się moje meble ogrodowe.

Agnieszka M.
Dodano:
0
0

Ja mam plastikowe meble ogrodowe, więc nie ma problemu z pozostawieniem ich na tarasie. :)

Adam43
Dodano:
0
0

Ja z synami zawsze, co jesień, odnawiam meble przed schowaniem ich do garażu. Nie maluje ich co roku ale czyszczenie i oliwienie śrubek obowiązkowe.

Michał
Dodano:
0
0

Ja nigdy nie chowam mebli ogrodowych, przysuwam je tylko na środek tarasu, aby śnieg ich nie oprószył.


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
porada: Meble biesiadne
Hey there, I just found your site, quick question… My...
porada: Meble biesiadne
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
noclegi augustow https://www.noclegiwaugustowie.pl noclegi z...
Jak dla mnie to okna powinny być zawsze otwarte, często na...
Wyjazd z dwulatkiem gdziekolwiek nigdy się nie uda... Jak dla...
Ja sypialnie wietrzę zawsze przed spaniem, otwieram okno i...
Świetne rozwiązanie, gdy kupujemy meble na wymiar, zawsze...