Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyJak zadbać o zęby dziecka ? Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Jak zadbać o zęby dziecka ?

Jak zadbać o zęby dziecka ?

Codzienne dbanie o swoje zęby to jedno. Trzeba też przypilnować dzieci. Jak sprawić, aby pociechy miały zdrowe zęby ? Przede wszystkim należy zacząć od siebie. Próchnica jest chorobą tak samo zakaźną jak grypa i może być przenoszona między osobami. Dlatego rodzice powinni postarać się, aby nie tylko oni, ale wszyscy w otoczeniu dziecka mieli zdrowe zęby. Łatwo jest przenieść zarazki na smoczku czy łyżeczce. 


Dobry nawyk

Przyzwyczajenie pociechy do czyszczenia uzębienia można zacząć już od pierwszych miesięcy. Wystarczy po karmieniu mlekiem przetrzeć dziąsła dziecka mokrym gazikiem. Pozwoli to na oswojenie się malucha z operowaniem w buzie i późniejsze stosowanie szczoteczek nie będzie problematyczne. Pierwsze zęby pojawiają się około 6 miesiąca życia i cały proces trwa do około 3-4 roku życia. Mleczne zęby są wymieniane na stałe, ale i tak trzeba o nie dbać.

Takie zabiegi jak lakowanie zabezpieczają wszelkie szczeliny i nierówności przed przedostawaniem się resztek z jedzenia dzięki czemu próchnica ma mniejsze szanse na rozwój. Bardzo ważne jest kontrolowanie mlecznego uzębienia, ponieważ jest ono drogowskazem dla stałych zębów i w pewien sposób chroni je zanim wyrośnie. Kiedy nadejdzie czas wymiany zębów warto chodzić do stomatologa regularnie co 3-4 miesiące. Umożliwi to stałą kontrolę i zdrowy rozwój zębów stałych.

Dodaj komentarz

Emilia454545
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Mojego jednego syna było cięzko nauczyć myć zęby, próbowałam chyba wszystkiego: mycia razem, kolorowych past, śmiesznych szczoteczek, elektrycznych szczoteczek, nagradzania. Nic to nie dało on cały czas twierdził, że jemu się nie chce... Nadal próbuję.

Zofia
Dodano:
0
0

Trzeba dbać o ząbki dziecka i to bardzo, pamiętam, że gdy ja chodziłam do podstawówki niektóre dzieciaki miały czarne zęby.... Było to obrzydliwe... Taki problem ciągnie się latami.

Marysia
Dodano:
0
0

Przede wszystkim trzeba wziąć dziecko do dentysty przyjaznego, z podejściem dla dzieci. Najlepiej, żeby przed gabinetem był mały plac zabaw, by nie nudziło się w poczekalni i mogło spędzić dobrze czas.


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at...
porada: Meble biesiadne
My name’s Eric and I just came across your website -...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
Zasłonięcie rolet za pomocą pilota to fajne udogodnienie,...
Hi, Eric here with a quick thought about your website...
Rattanowe meble są najwygodniejsze w utrzymaniu i są...
Parapety chyba nie powinny być drewniane w razie jakby przez...