Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyMała łazienka jak zaaranżować Ocena 5 na podstawie 3 komentarzy

Mała łazienka jak zaaranżować

Mała łazienka jak zaaranżować

Urządzając łazienkę przykładamy bardzo duża uwagę zarówno do elementów kluczowych, jak i do detali. W końcu jest to miejsce, w którym chcemy wypoczywać, nabrać sił, zrelaksować się po ciężkim dniu. Musimy tutaj znaleźć miejsce na takie przydatne gadżety jak akcesoria do kąpieli dla dzieci czy własne kosmetyki. Ważny jest tu każdy szczegół i nie chcemy popełnić żadnego błędu. Bardzo ważny jest wybór odpowiednich mebli do łazienki. Powinny być one nie tylko piękne i stylowe, ale też przystosowane do specyfiki pomieszczenia jakim jest łazienka.


W zależności od tego czy jesteśmy właścicielami dużej, czy też niewielkiej łazienki możemy sobie pozwolić na nieco inne rozwiązania. W przypadku łazienki małej dobrze byłoby ograniczyć ilość mebli i decydować się raczej na te lekkie, niż przytłaczające przestrzeń, masywne. Optycznie powiększą wnętrze przedmioty jasne, lakierowane na wysoki połysk. Lepiej unikać zbyt dużej ilości ciemnych barw w łazienkach niewielkich.
Nie oznacza to jednak, że nie możemy pozwolić sobie na odcienie szarości czy też wstawki tak intensywnych kolorów jak róż, czerwień czy też fiolet. Takie odważne zestawienia mogą wyglądać bardzo interesująco.

W przypadku wyboru mebli do łazienki istotne jest też to, aby posiadały one właściwości związane z odpornością na działanie wysokich temperatur, wody. Jak wiadomo - w łazience wilgotność jest spora. Nie jest wskazane zatem montowanie szafek przy samych ścianach (płytkach), bowiem woda może się po nich skraplać i osadzać na naszej szafie. A nie chcemy przecież, by woda oddziaływała na nasze piękne i stylowe meble.
Meble w łazience powinny być ze sobą odpowiednio zharmonizowane. Zarówno przedmioty wiszące, jak i stojące powinny być utrzymane w tym samym stylu, dopełniając się. Do mebli mogą być dopasowane także sprzęty takie jak umywalka, toaleta. W zależności od przestrzenności naszej łazienki zamontować możemy w niej kabinę prysznicową, wannę albo jedną i drugą opcję. Jeśli odpowiednio przemyślimy aranżacje przestrzeni, z pewnością będziemy z niej zadowoleni.

Dodaj komentarz

Paula
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Uwielbiam oglądać aranżacje różnych pomieszczeń, w tym łazienek... To takie inspirujące.

Sebastian90
Dodano:
1
0

W małej łazience obowiązkowe są jasne ściany, oraz duże lustro aby powiększyć optycznie pomieszczenie.

~Katarzyna
Dodano:
0
0

Białe meble najlepiej pasują do łazienki


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at...
porada: Meble biesiadne
My name’s Eric and I just came across your website -...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
Ja do sypialni wybrałem kolory ciemnej czekolady, do tego...
Ja przekonałam się, ze lepiej wybrać tanie meble, ale blaty i...
http://zeromanual.com/index.php?title=Clear_And_Unbiased_Info_...
Nigdy nie widziałem wbudowanych ociekarek, u nas zawsze stoi...