Meble ogrodowe - krzesła czy ławki?

Aranżując przestrzeń do wypoczynku w ogrodzie, stajemy niejednokrotnie przed dylematem - kupić krzesła, czy ławki? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Przed zakupem trzeba więc dokładnie przeanalizować swoje oczekiwania w zakresie zakupu tego typu mebli.

Wybór najlepszych mebli ogrodowych nie jest taki prosty jak to mogłoby się wydawać. Jedno jest pewne - do aranżacji takiej przestrzeni na pewno niezbędne będą odpowiednie siedziska i stolik.
Wielu użytkowników jednak ma spory problem z wyborem pomiędzy krzesłami a ławkami. Pierwszą kwestią, na która trzeba zwrócić uwagę jest sam metraż powierzchni jaką mamy do zagospodarowania. Jeżeli nasz ogród jest nieduży i niewiele mamy miejsca do rozplanowania, to na pewno lepiej sprawdzą się krzesła.
Można ich ustawić tyle, ile swobodnie się zmieści. Ławki natomiast to duże konstrukcje, dlatego nie zawsze będą pasować do niewielkich przestrzenie.
Sprawa druga - ile osób będzie korzystać z ogrodu. Jeżeli przestrzeń aranżowana jest z myślą na przykład o dużej rodzinie, albo o organizacji różnych imprez w ogrodzie, to na pewno krzesła będą bardziej funkcjonalne.
Każdy użytkownik będzie bowiem mógł usiąść w dowolnym miejscu i za zachowaniem przestrzeni dla siebie. Ławki z kolei świetnie sprawdzają się, kiedy w ogrodzie urządzamy na przykład specjalne miejsce do palenia ogniska albo na grilla. Meble te można wtedy swobodnie poustawiać dookoła placu.
Wybór więc zależy tak naprawdę od indywidualnych potrzeb użytkowników. Niezależnie jednak od tego, czy zdecydujemy się na zakup krzeseł, czy ławek to pamiętajmy, że muszą one wyróżniać się świetną jakością i trwałością. Meble ogrodowe są bowiem narażone na zmienne warunki pogodowe, dlatego powinny być odpowiednio zabezpieczone i solidnie wykończone.