Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyNowości w aranżacji wnętrz Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Nowości w aranżacji wnętrz

Nowości w aranżacji wnętrz

Trendem na 2020 rok jest nacisk na stosowanie produktów powstałych z materiałów recyklingowych. Kwestie dotyczące zmian klimatycznych oraz świadomość wyczerpywania się zasobów naturalnych były motywami, które skłoniły twórców mebli oraz materiałów wykończeniowych do tego, aby w procesach produkcyjnych stosować zupełnie inne surowce. Z tego też względu coraz więcej jest na rynku wyrobów stworzonych z materiałów łatwo odnawialnych, pochodzących z recyklingu lub opierających się na odpadach naturalnych. Wykorzystywanie tego typu produktów jest zgodne z popularnymi obecnie filozofiami less waste i zero waste, które zachęcają nas jako konsumentów do większej świadomości, ograniczenia produkcji śmieci oraz dążenia do ich ponownego wykorzystania.


bliżej natury

Z tego też względu coraz częściej napotkamy w sklepach meblowych oraz budowlanych elementy wyposażenia wykonane z recyklingowanego szkła, papieru, metalu, drewna czy plastiku. Co więcej, w dobie tak rozwiniętej technologii, do tworzenia produktów wyposażenia oraz mebli wykorzystywane są materiały całkowicie biodegradowalne, takie jak: kukurydza, bioplastik PLA z kwasu polimlekowego, rybie łuski, trawa morska, otręby zbożowe, a nawet fusy z kawy, konopie i grzyby.

zero i less waste

Trend na zero i less waste oraz dbałość o środowisko naturalne widoczne są także w produkcji samych elementów wykończeniowych, takich jak panele i płytki podłogowe oraz ścienne. Producenci zaczęli bardziej dbać o to, by stosować ekologiczne rozwiązania. W tym celu minimalizuje się wykorzystanie śladu węglowego oraz samej wody, prąd pozyskuje się z odnawialnych źródeł, a do produkcji wykorzystuje się głównie plastik czy drewno z recyklingu. Przykładem mogą tu być popularne ostatnio płyty lastryko, które zawierają w sobie często wióry metalowe czy kruszywo marmurowe albo szklane. Co więcej, producenci oferują teraz także ciekawe dywany, powstałe ze zużytych sieci rybackich. Zobacz więcej tutaj

Dodaj komentarz

Dorota
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Wyposażenie wykonane z recyklingu to dobry pomysł, musimy dbać o środowisko naturalne. Zdecydowanie jestem za.

Sara
Dodano:
0
0

Uwielbiam być less waste, chciałabym być zero, jednak takie produkty są dużo droższe i nie w każdym sklepie spotykane. Społeczeństwo nie nauczy się korzystać z ekologicznych przedmiotów, jeżeli będą one droższe od plastikowych. :(

Zenon
Dodano:
0
0

Ja widziałam, że robi się ogrodzenia ze stopionego plastiku, da się? Da się! Plastik i szkło powinno być skupowane, nawet za grosze, byle by uczyć społeczeństwo segregacji.

Roksana
Dodano:
0
0

W końcu firmy zajęły się produkcja mebli z materiałów recyklingowych. Oby w Polsce ruszyło to pełną parą, gdyż stosy plastiku tylko się piętrzą i piętrzą.


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at...
porada: Meble biesiadne
My name’s Eric and I just came across your website -...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your website...
Ja przygotowuje w mikrofalówce prawie wszystko, są teraz takie...
Ociekarka to konieczność, gdy nie ma się zmywarki. Dobrze, że...
Zawsze kupuje meble na wymiar, żeby potem nie było problemów...