Pierwszy rowerek

Ruch jest nieodłącznym elementem niemal każdego dziecka. Poszczególne zabawy, gry i inne sposoby aktywnego spędzania czasu pozwalają dziecku na ukierunkowanie drzemiącej w nim energii oraz zaspokojenie swej ciekawości względem świata. Któż z nas nie pamięta dziecięcej jazdy na rowerze? Jest to idealna dla malucha forma aktywności fizycznej, zatem dobór pierwszego rowerka będzie kwestią dosyć istotną. Z pociechą skonsultować należy wymarzony kolor oraz upewnić się, że jest on odpowiedni rozmiarowo, gdyż zbyt mały tudzież zbyt duży, prowadzić może do niekomfortowej jazdy, która skutkować będzie ograniczeniem płynącej z niej frajdy.


Obowiązkowy element

Obowiązkowym elementem pierwszego rowerka są oczywiście dodatkowe, zazwyczaj umieszczone w tylnej jego części kółka. Zapewniają utrzymanie przez pojazd równowagi, czym przyczyniają się w postaci bezwypadkowej jazdy do bezpieczeństwa szkraba. Wehikuł wyposażyć można w dodatkowe elementy, które poprawią jego estetykę oraz satysfakcję naszej pociechy. Odblaski, dzwonek bądź trąbka oraz inne rzeczy, które zwracają na siebie uwagę, są często obiektem westchnień wielu małych posiadaczy rowerków.

Warto się zastanowić

Rezygnacja z dodatkowych kółek jest procesem, który należy przemyśleć. Pierwsze jazdy powinny odbywać się pod czujnym nadzorem opiekunów, a samo dziecko winno zostać wyposażone w kask ochronny, który ochroni jego głowę w razie upadku oraz podniesie jego poczucie bezpieczeństwa. Dobieranie pierwszego rowerka jest zatem czynnością, która przynosi zarówno dziecku, jak i rodzicom wiele radości, gdyż powiązane jest z opanowaniem przez malucha nowej umiejętności. Jazda na rowerze jest czynnością nie tylko zapewniającą dziecku zabawę, ale również taką, która poprawia jego koordynację oraz zdolności motoryczne.