Przedpokój, jak go praktycznie zaaranżować?

Przedpokój można uznać za wizytówkę całego domu, ponieważ jest on pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzą zaproszeni przez nas goście. Z reguły przedpokój jest niewielkim pomieszczeniem, w którym nie ma zbyt wiele miejsca na ustawienie pokaźnych szaf, szafek na buty czy wieszaków, dlatego warto zastanowić się nad nowoczesnymi rozwiązaniami, dzięki którym stworzymy atrakcyjny, a zarazem praktyczny w codziennym użytkowaniu przedpokój. Jakimi zasadami warto się kierować w celu stworzenia nowoczesnego przedpokoju?


Powiększ dostępną przestrzeń

Przedpokój jest niewielką przestrzenią, którą warto wizualnie powiększyć. Wnętrze powinno być wykończone w jasnych barwach, a także być wyposażone w przestronne lustra, dzięki którym nie tylko będzie można skontrolować swój wygląd przed wyjściem z pracy, ale również zyskamy na zwiększeniu dostępnej przestrzeni. W mniejszych pomieszczeniach, warto postawić na oświetlenie w chłodnej barwie, które wprowadzi do przedpokoju akcent lekkości oraz świeżości.

Nie zapomnij o wieszaku!

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia przedpokoju jest wieszak, ponieważ można na nim umieścić kurtki, płaszcze, jak również odwiesić torby czy nawet mokrą parasolkę do wyschnięcia. Do wyboru do przedpokoju masz wieszaki wolnostojące lub wieszaki wiszące. W sklepach meblowych dostępne są wieszaki wykończone w różnorodnych stylach, formie i szerokiej gamie kolorystycznej. Każdy dobierze do przedpokoju model, który spełnia jego indywidualne preferencje. W przestrzeniach o niewielkim metrażu zdecydowanie lepiej sprawdzą się wieszaki ścienne, ponieważ nie zabiorą dużo cennego miejsca, natomiast w większych pomieszczeniach można sobie pozwolić na wieszaki wolnostojące.