Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyRenowacja starych mebli Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Renowacja starych mebli

Renowacja starych mebli

Renowacja starych mebli nie musi oznaczać wizytę u specjalisty i wysoki rachunek. Warto poszukać porady wśród znajomych – często większość prac możemy wykonać samodzielnie w domu, nie wydając ani grosza na drogie preparaty.

Nieprzebrana skarbnicą takich rad jest strona najlepsze-porady.pl. Piękne meble dębowe można na przykład odświeżyć bardzo prosto – wystarczy wymieszać litr piwa, z łyżeczką cukru pudru i taką samą ilością pszczelego wosku. Po zagotowaniu roztworu i jego delikatnym przestygnięciu można zabierać się do przecierania. Potem wystarczy tylko wypolerować nasz dąb suchą flanelką, by znów móc cieszyć się z ładnego sprzętu.
Nieco inaczej ma się sprawa z meblami lakierowanymi. Najlepiej myć je wodą z mydłem, lub płynem do naczyń. Niedopuszczalne jest szorowanie ich szczotką, lub ostrym zmywakiem.

Wiklinowe i tkane z trzciny fotele i krzesła odzyskają połysk, jeśli natrzemy je plasterkiem cytryny, zmyjemy czystą wodą i wysuszymy suszarką do włosów (tego typu sprzęty w ogóle źle znoszą wilgoć, dlatego podczas deszczu najlepiej szybko schować je do wnętrza domu). Szczególnej troski wymagają marmurowe blaty.
Aby skutecznie i na długo je zakonserwować, musimy najpierw odkurzyć je miękką, bawełnianą szmatką. Następnie przygotować roztwór soli kuchennej w 2-% wodzie utlenionej i po zmyciu nim kamienia, wypolerować wszystko wełnianym gałgankiem. Dobrym pomysłem jest także powleczenie go kremem silikonowym – jego cienka warstwa będzie chronić powierzchnię przed brudem i matowieniem.


Dodaj komentarz

~Benia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Ciekawe porady.Na pewno z nich skorzystam.

Norbert
Dodano:
0
0

Moja mama bardzo upierała się na kupieniu nowych mebli do salonu i mi to zleciła, ja powiedziałem, ze przywiozę jej nowe meble. Wziąłem te stare, odmalowałem, polakierowałem, dodałem pasek LED do wnętrza szafek. Zmieniłem nawet zużyte gałki do otwierania, wszystkie teraz są inne. Do kanapy kupiłem nowe siedzisko w trochę innym kolorze. Pokazałem je jej i powiedziałem, że to są jej meble, nie mogła uwierzyć. Bardzo się ucieszyła, że mogła oszczędzić tak dużo pieniędzy. Teraz chce żebym zrobił to samo z meblami w korytarzu.

Katarzyna
Dodano:
0
0

Oczywiście, że stare meble trzeba odrestaurować zamiast kupować nowych... Zazwyczaj stare meble nie są wcale zniszczone, tylko farba z nich schodzi, wiec przy pomalowaniu szafy czy kredensu nie ma dużo roboty.

Michał
Dodano:
0
0

Ostatnio modne stały się filmiki na YT dotyczące odnawiania starych mebli, Jest to świetny pomysł na odświeżenie pomieszczeń.


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
porada: Meble biesiadne
Hey there, I just found your site, quick question… My...
porada: Meble biesiadne
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
noclegi augustow https://www.noclegiwaugustowie.pl noclegi z...
Ja mam metalowe meble ogrodowe ( a właściwie balkonowe :), w...
Uwielbiam widzieć mój dom w jesiennej odsłonie.
Nienawidzę czyścić mikro, ale może z tym poradnikiem...
Super,że mamy tyle stylów na pewno każdy znajdzie swój...