Styl Glamour w Twoim wnętrzu - salon

Salon w stylu glamour stanowi uosobienie szykownej klasy, wystawności oraz ekstrawagancji. Styl ten niestety często błędnie jest kojarzony z przepychem, zbytkiem, przesadnym luksusem. O ile możemy rzeczywiście mówić o szykowności i luksusie, to na przesadę nie starczyło już w tym stylu miejsca. Jego cechą charakterystyczną jest to, że pozwala on na wszechstronną różnorodność.


Salon urządzony w ten sposób może być bowiem zarówno jasny oraz orzeźwiający, jak i mroczny, wypełniony klimatycznym półmrokiem, który wzbudza ciarki na plecach. Spora wolność istnieje także w kwestii zestawień, gdyż glamour umożliwia tworzenie aranżacji, w skład której wchodzą tak meble nowoczesne, futurystyczne wręcz, jak i te tradycyjne i starodawne.

Ich cecha charakterystyczna jednak powinna pozostać ta sama – subtelny połysk. Glamour to gra cieni i świateł, dlatego ważnym jest, by artykuły meblowe znajdujące się w takim pomieszczeniu posiadały powierzchnię, która całościowo bądź w części odbija światło (np. szafy lakierowane na wysoki połysk, sofy z metalowym wykończeniem, które pozwala promieniom słonecznym kontynuować swą podróż). Bardzo dużą rolę odgrywa też dobór odpowiedniego oświetlenia - więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule "Efektowne oświetlenie wnętrza". Definitywnie jest to styl specyficzny, który nie będzie odpowiadał każdemu, jednakże poszczególnym estetom z pewnością potrafi zapewnić sporą dozę satysfakcji z osiągniętego efektu końcowego. Za pomieszczenie przykładowe został podany salon, gdyż nie sposób się nie zgodzić, że stanowi on pomieszczenie reprezentatywne oraz często urządzane w sposób wystawny i gustowny.