Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyUchroń swoje nowe meble Ocena 5 na podstawie 4 komentarzy

Uchroń swoje nowe meble

Uchroń swoje nowe meble

Kupiliśmy już swoje wymarzone meble na zamówienie Rzeszów. Wysupłaliśmy wszystkie oszczędności i teraz czekamy tylko na ich przyjazd z salonu. Jednak po ostatnim spojrzeniu na stare sprzęty spostrzegamy, że są one głęboko porysowane przez kocie pazury. Co zrobić, aby uchronić się przed tym problemem w przyszłości?

Przede wszystkim powinniśmy zrozumieć mechanizmy rządzące naszym czworonożnym przyjacielem. Przede wszystkim nie jest on pluszową przytulanką, tylko żywą istotą. Udomowioną co prawda, ale należy pamiętać, że jego przodkowie żyli jako dzikie koty.
Niektóre z tamtych zachowań nie dają się wykorzenić, niektóre są zaś po prostu naturalną koleją rzeczy, sposobem na zachowanie własnego organizmu w zdrowiu zarówno psychicznym, jak i fizycznym.
Jeśli nasz zwierzak jest kanapowcem, a my wychodzimy na pół dnia do pracy, powinniśmy zadbać o to, aby się nie nudził w tym czasie. Możemy kupić mu piłeczki na sznurku, bądź myszki z włóczki.
Będzie miał się czym bawić w dzieciństwie, a i w dorosłości zapewne chętnie się nimi zajmie. W przeciwnym wypadku jako towarzysza zabaw upatrzy sobie naszą ulubioną firankę, lub poszycie kanapy. Podstawowym wyposażeniem powinno być też w naszym domu – oprócz kuwety – legowisko. Własne miejsce do spania to dla czworonoga odpowiednik domu. 
Jeśli nie będzie go posiadał, sam znajdzie sobie ulubione miejsce. A wspinał się do niego będzie po naszych meblach. Ostatnim ze sposobów na uchronienie nowych sprzętów przed małymi pazurkami jest zakup drapaczek. Kto jak każdy drapieżnik będzie chciał oznaczyć swój teren. Jego gruczoły wydzielające zapach znajdują się właśnie pomiędzy pazurami, robi to więc pocierając nimi o różne powierzchnie. Zazwyczaj takie, wśród których często przebywamy, lub często je mijamy – drzwi, szafki w korytarzu i w kuchni, łóżko w sypialni. Jeśli ochronimy je właśnie drapaczkami, będziemy zadowoleni zarówno my, jak i nasz mruczący przyjaciel.


 

Dodaj komentarz

~Benia
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Nie mam kota ale jak kiedyś będę miała to już wiem jak uchronić swoje meble.Dziękuję.

Pani Rada
Dodano:
0
0

Jeżeli mebel będzie miał chropowatą teksturę, to jest to oczywiste, że kot będzie chciał skorzystać z takiego drapaka. Jeżeli wyczuje, że nie ma o co zahaczyć to mebel już go nie interesuje. Dlatego krzesła tylko bez obicia polecam.

K.
Dodano:
0
0

Mi nie przeszkadza kot siedzący na meblach, nie niszczy ich, ponieważ ma specjalnie do tego przeznaczone drapaki.

Ela :)
Dodano:
0
0

Mój kot zawsze wskakiwał na blaty, więc położyłam raz taśmę na nich, lepiącą stroną do góry... Gdy wskoczył na nią i przylepiła mu się do łapek, oszalał, biegał po domu, bo nie wiedział co go zaatakowało... Przekomiczne.


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
porada: Meble biesiadne
Hey there, I just found your site, quick question… My...
porada: Meble biesiadne
Hey, my name’s Eric and for just a second, imagine this…...
noclegi augustow https://www.noclegiwaugustowie.pl noclegi z...
Świetne rozwiązanie, gdy kupujemy meble na wymiar, zawsze...
men's sexual health and wellness new penile implant devices...
Ja uwielbiam aranżować małe mieszkanka, to jak gra w tetrisa.
Jeżeli mebel będzie miał chropowatą teksturę, to jest to...