Urządzamy małą kuchnię

Małą kuchnia stanowi nie lada problem dla wielu osób. Warto jednak pomyśleć, jak ją zaaranżować, aby stała się bardziej przestronna i funkcjonalna. Moc kolorów, odpowiednich dodatków i akcesorium bez wątpienia sprawi, że Twoja mała kuchnia nabierze niepowtarzalnego uroku i charakteru. 
 
W małej kuchni  najlepszym rozwiązaniem będą jasne, pastelowe kolory. Dobrym pomysłem, jest również zastosowanie kontrastu i wymalowanie jednej ściany na mocniejszych odcień, dzięki czemu kuchnia zyska głębi i będzie optycznie większa. Ten sam efekt możesz uzyskać, dobierając odpowiednie meble, które będą przeszklone. Jeżeli nie spożywasz codziennie posiłków w kuchni, kup wysuwany stół, który w razie potrzeby będziesz mogła schować. 
Pamiętaj, że bardzo ważne jest również odpowiednio dobrane oświetlenie. Lampy halogenowe nad blatem to niezastąpionym elementem. Warto jednak uważać z duża ilością dodatków. Mogą one wprowadzić zbędny chaos. 
Stosując się do kilku wskazówek, sprawisz, że Twoja kuchnia stanie się większa, jasna i znacznie przyjemniej będzie Ci w niej gotować i spędzać czas.