Włoski salon — jak go urządzić?

Chcesz stworzyć elegancką, wręcz luksusową aranżację salonu, który jednak nie tylko będzie zachwycał estetyką wykończenia, ale również codzienną funkcjonalnością? Salon to przestrzeń, w której toczy się nasze codzienne życie, ponieważ to tutaj wypoczywamy po ciężkim dniu, np. oglądając telewizję, czy czytając książkę, a także to w nim przyjmujemy zaproszonych przez nas gości. 


kącik wypoczynkowy

Modny salon koniecznie musi zostać uzupełniony o kącik wypoczynkowy, w którym zostaną ustawione narożniki/sofy, a także fotelewypoczynkowe — oczywiście będą one dopełnieniem niewielkiego stolika kawowego, na którym można podać poczęstunek, jak również swobodnie odłożyć przedmioty, które musimy mieć pod ręką podczas wypoczynku. Włoski styl związany jest przede wszystkim z wysokiej jakości meblami, które są bogato zdobione, a zarazem zachwycają oferowaną funkcjonalnością w codziennym życiu. Masywne narożniki z dekoracyjnie zawijanymi bokami i przepięknie zdobionymi poduszkami maksymalnie zwiększą elegancki charakter aranżowanej przestrzeni salonu. Zobacz tutaj

kącik czytelniczy

W przestrzeni salonu nie powinno zabraknąć również regału na książki, który nie tylko będzie elementem dekoracyjnym, ale również praktycznym. W otwartym lub połowicznie przeszklonym regale można wyeksponować ulubione tomy powieści, pamiątki z podróży, a także dekoracje, które podkreślą luksusowy charakter salonu. Oczywiście, dostępne są również regały z dodatkowymi szufladami lub zamykanymi frontami szafkami, w których można przechowywać dokumenty lub inne akcesoria, które nie są nam potrzebna w codziennym użytkowaniu. Ciekawym elementem kącika czytelniczego będzie fotel bujany o eleganckim wykończeniu, np. tapicerowany pikowaną tkaniną w stonowanej kolorystyce - tkaniny dekoracyjne. Włoskie fotele bujane są odpowiednio wyprofilowane i wykonane z najwyższej jakości materiałów. Tworząc włoską aranżację salonu, połączysz elegancję z prostotą, dlatego Twój salon nie tylko będzie szykowny, ale również przytulny.