Wysokie lustro

Wysokie lustro pozwala nam w całości zobaczyć naszą sylwetkę, dokładnie obejrzeć jak wyglądamy i czy ten wygląd nam się podoba. Dzięki temu możemy również się poczuć pewni siebie i atrakcyjni. Wysokie lustro to z pewnością jeden z elementów, jakie możemy spotkać w przedpokoju.
To w nim kontrolujemy swój wygląd przed wyjściem. Przeglądamy się również podczas zakładania szalików czy czapek, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.
Innym miejscem przeznaczenia wysokiego lustra jest sypialnia. Często znajduje się ono przy garderobie, by można było szybko zadecydować w czym wyjść do pracy, szkoły, na imprezę czy spotkanie.
Każdy lubi się przeglądać w lustrze w razie potrzeby dokonuje pewnych zmian w wyglądzie, by idealnie się prezentować. Nasz wygląd liczy się zwłaszcza kiedy staramy się o pracę, chcemy zrobić na kimś wrażenie lub wychodzimy na ważne spotkanie. W takich sytuacjach to, co mamy na sobie jest bardzo ważne.
Duże lustro może być jednak nie tylko elementem funkcjonalnym, ale również dekoracyjnym. Lustro stojące w pomieszczeniu może je przyozdobić dzięki pięknie wykonanej ramie czy też nawet swojej prostocie, zależy to od tego, jaki styl panuje w pomieszczeniu. 
Wysokie lustro może również stać samodzielnie lub być częścią mebli. W tej drugiej opcji gości zazwyczaj w drzwiach szafy, zarówno tej rozsuwanej, jak i otwieranej tradycyjną metodą.
Wówczas nie zabiera ono miejsca w pomieszczeniu, a pełni również wyżej wymienione funkcje. Lustro w szafie pozawala w każdej chwili się przejrzeć od stóp do głów. Możemy zażyczyć sobie jego wykonanie w dowolnej wielkości, ale oczywiście zależy ona od modelu mebla.