Meble - wszystko o meblach i meblarstwie PoradyZastosowanie sklejki Ocena 5 na podstawie 2 komentarzy

Zastosowanie sklejki

Zastosowanie sklejki

Sklejka jest nam bardziej znana pod swoją potoczną nazwą dykta. To materiał kompozytowy sklejony z krzyżujących się cienkich warstw drewna. Do wyrobu sklejek używa się drewna brzozy, olchy, buka, świerka i sosny.
Zazwyczaj arkusz sklejki zbudowany jest z różnych rodzajów drewna np. brzoza-sosna. O tym, czy dana sklejka jest kwalifikowana do typu sklejki iglastych, czy liściastych decyduje rodzaj drewna warstw zewnętrznych użytych do budowy danej płyty.

Również w zależności od zastosowanej masy klejowej rozróżnia się sklejki suchotrwałe i wodoodporne. Sklejki suchotrwałe służą do wykorzystania w warunkach suchych, wodoodporne w warunkach wilgotnych i zewnętrznych.
Trzeba zaznaczyć, że nazwa sklejka wodoodporna jest myląca, bo oznacza ona tylko to, że spoina łącząca warstwy w sklejce jest odporna na wodę.
Sklejki mają zastosowanie w budownictwie do budowy ścian działowych, drzwi, sufitów, poszycia dachów, podłóg na podłogi hal i podesty. W przemyśle meblarskim do produkcji mebli domowych, biurowych i szkolnych.

Przemysł samochodowy i transportowy do wyrobu karoserii, na wykładziny podłogi, elementy konstrukcji foteli. W przemyśle opakowań, do produkcji skrzyń, pudełek, elementów zabezpieczeń ładunków.


 

Dodaj komentarz

Irek
Najnowszy Komentarz!
Dodano:
0
0

Sklejka to przyszłościowy materiał, co raz więcej projektów domu opiera wewnętrzne ściany na sklejce, a przecież budownictwo to tylko jedna gałąź.

~Zdzisław
Dodano:
0
0

Ze sklejki można zrobić praktycznie wszystko


Zobacz inne publikacje o meblach

Podobne porady - warto przeczytać

Ostatnio komentowane porady

Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at...
porada: Meble biesiadne
My name’s Eric and I just came across your website -...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
pokoje w Augustowie https://www.pokoje-w-augustowie.online...
Ja nie mam toaletki w sypialni i chyba bym jej nie...
Ja już dawno nie zadbałem o moje meble drewniane, teraz już...
Nie wiedziałam, że można tak zrobić.Super pomysł.Dzięki temu...
Hi, my name is Eric and I’m betting you’d like your website...