Rustykalny okap kuchenny

Każde urządzenie i mebel kuchenny może mieć wybrany charakter. Już nie tylko nowoczesne, geometryczne wzory mają rację bytu, ale do łask wkrada się starodawny styl wypełniony naturalnymi surowcami, elegancką formą i widoczną rysą czasu. Rustykalny charakter maja także okapy kuchenne, które stanowią nieodłączny element wyposażenia wnętrza. Zbierają one parę wodną i tłuszcz za pomocą filtrów oraz pozbawiają wnętrze zapachów powstałych przy gotowaniu. W dodatku teraz producenci wykańczają je według najnowszych trendów aranżacji wnętrz. Jednym z nich jest właśnie rustykalny styl urządzania pomieszczeń.

 


Styl rustykalny to rodzaj wyposażenia wnętrz z nawiązaniem do dworków, wiejskich chat. Jest to niezwykle ciepły i praktyczny nurt w aranżacji, przywodzi na myśl dawne czasy, wyjazdy na wieś, zapachy i smaki z dzieciństwa. Można w nim urządzić dom lub mieszkanie. Kuchnia rustykalna pełna jest naturalnych surowców; drewna, kamienia, na suficie ma nieraz grube, ozdobne belki. Jej sielskość podkreślają kwiaty, wzorzyste tkaniny oraz celowo postarzane meble. 
Ściany mają jasne kolory: biele, beże, kość słoniową, delikatny błękit. Na wierzchu leżą lub pozwieszane są garnki, naczynia oraz wiele dodatków. 
W takiej kuchni akcesoriów jest mnóstwo, sprawia ona wrażenie wręcz pogrążonej w bałaganie, nie ma w niej tendencji do chowania naczyń i akcesoriów po szafkach. Na przeciw takiemu stylowi wychodzą producenci sprzętu agd na przykład Kernau z Łańcuta. Dostępny w jego ofercie wybór trzech okapów o rustykalnym charakterze, który pozwala na urządzenie kuchni w starodawnym stylu. Posiadają one jednak nowoczesne funkcje i budowę. 
Okapy Kernau sterowane są mechanicznie za pomocą wygodnych w użyciu suwaków. Co więcej mogą pracować zarówno jako pochłaniacz i wyciąg. Wyposażono je w oświetlenie ledowe oraz wydajny silnik, który pracuje cicho, aby nie przeszkadzać w wykonywanych czynnościach. Każdy z dostępnych trzech modeli wykonano ze stali nierdzewnej w kolorze antycznej bieli, która nadaje im rustykalny charakter, a brzegi sprzętu wykończono naturalnym drewnem olchy lub dębu, więc nawiązują one do piękna przyrody. Taki element wyposażenia jest nie tylko ozdobą kuchni, ale też trwałym i odpornym na upływ czasu urządzeniem, choć w stylu rustykalnym nie jest to przecież problemem..

Właściwe dobranie mebli i sprzętu pozwoli na wyczarowanie w kuchni każdego stylu. Sklepy z wyposażeniem wnętrz oferują wiele produktów o różnym charakterze, z których można wybrać te najbardziej pasujące do nowoczesnych czy rustykalnych aranżacji.