Sklejka budowlana

W ciągu ostatnich kilku lat ceny mieszkań w Polsce wzrosły. Nikogo już nie dziwi, że ludzie decydują się na wybudowanie domu poza miastem. Jednak, żeby to zrobić należy wybrać projekt wymarzonego domu. Trzeba podjąć kilka istotnych decyzji m.in. czy chcemy dom murowany czy może budowany metodą szkieletową. Nie ulega wątpliwości, że wszystkie podjęte decyzje zaważą na całym późniejszym życiu. 


 

 

W wielu przypadkach budowania domów stosowane są płyty budowlane, które są powszechnie wykorzystywane jako zamiennik desek w technologii lekkiego szkieletu drewnianego i jako poszycia ścian, podłóg i dachów.

Płyty budowlane wykorzystywane są do wznoszenia domów szkieletowych, to inaczej domy kanadyjskie wyglądające jak zwyczajne domy drewniane. Największą zaletą takich domów jest to, że powstają one w szybkim czasie. Wykorzystywane do budowania domów płyty produkowane są jako jednowarstwowe lub wielowarstwowe w zależności od przeznaczenia. Płyty budowlane jednowarstwowe znajdują zastosowanie jako warstwy środkowe.

Natomiast płyty wielowarstwowe zazwyczaj składające się z trzech warstw zbudowane są następująco: wszystkie ich warstwy składają się z długich wiórów pozyskanych przez skrawanie drewna wzdłuż przebiegu włókien w kierunku stycznym. Ich wytrzymałość sprawia, że są ulubionym materiałem stosowanych przez indywidualnych inwestorów i firmy budowlane.