Stół do jadalni praktyczny i funkcjonalny

Jadalnia jest pomieszczeniem o dość rodzinnym charakterze, ponieważ to tutaj zasiadamy wraz z całą rodziną lub znajomymi przy wspólnym stole delektując się smacznymi posiłkami i drinkami. Przytulny wystrój pomieszczenia powinien zachęcać do wspólnego spędzania czasu - meble do jadalni. Jednakże wnętrze powinno spełniać pewne wymagania związane z jego wyposażeniem. W jadalni pierwszorzędną rolę odgrywa stół - jaki model wybrać, aby nie tylko był praktyczny i funkcjonalny, ale również podkreślał estetyczny charakter wnętrza?


Stół okrągły

Okrągły stół pomieści maksymalnie do 8 osób - jest to idealny element wyposażenia dużej jadalni, gdzie nie brakuje nam miejsca na swobodnie ustawienie mebla na środku pomieszczenia. Okrągły stół stanowi ciekawą propozycję do miłośników eleganckich rozwiązań, ponieważ wpłynie na harmonię pomieszczenia i jego wyjątkowy charakter. Jedną z większych zalet okrągłego stołu jet fakt, że każda usadowiona przy nim osoba jest na tyle samo ważna i ma wygodne miejsce, nie ma większych trudności z utrzymaniem kontaktu wzrokowego z innymi osobami przy nim siedzącymi. 

Stół prostokątny lub kwadratowy

Uniwersalnym rozwiązaniem jest stół prostokątny lub kwadratowy, który idealnie sprawdzi się nawet w niewielkich powierzchniach użytkowych, ponieważ z łatwością można go ustawić przy ścianie, a także na środku jadalni. Stół prostokątny idealnie nadaje się nie tylko do spożywania rodzinnych posiłków, ale również do odrabiania zadań domowych przez dzieci, jak również pracy przy komputerze https://www.rad-pol.com.pl/oferta/meble/stoly-stylowe.html

Stół rozkładany

Kolejną praktyczną opcją są stoły rozkładane, które są idealnym rozwiązaniem do mniejszych pomieszczeń. Podczas codziennego użytkowania stół może pozostać złożony, natomiast gdy mają nas odwiedzić goście, można go szybko i sprawie rozłożyć zwiększając przestrzeń użytkową. Rozkładane stoły świetnie sprawdzą się w jadalni przy okazjonalnych spotkaniach rodzinnych, kiedy szybko potrzebujesz dodatkowego miejsca.