Stolarka aluminiowa

Elementy stolarki aluminiowej wykonywane przez renomowane firmy pozwalają na tworzenie ciekawych i funkcjonalnych budynków czy ich uzupełnianie wysokiej jakości produktami.
Najczęściej w ofercie wykonanych z aluminium produktów znajdują się systemy okienno-drzwiowe, systemy przesuwne, ściany fasadowe, konstrukcje harmonijkowe oraz ogrody zimowe czy zadaszenia.

 Okna i drzwi z aluminium gwarantują utrzymywanie optymalnej temperatury we wnętrzu, ponieważ są one szczelne, jak i wygodne z nich korzystanie. 
Tym samym otwieranie i zamykanie okien czy drzwi jest płynne oraz nie wymaga od nas używania dużej ilości siły. Systemy przesuwane gwarantują natomiast wygodę korzystania z drzwi balkonowych wychodzących na taras lub patio przy domu. Stosowane są one także w budynkach publicznych umożliwiając tam wyjście np.: na dziedziniec. 
Konstrukcje harmonijkowe z kolei wybierane są w przypadku drzwi w sklepach, restauracjach czy też domach. Ich nazwa pochodzi od sposobu, w jaki składają się i rozkładają, na kształt harmonijki. Dzięki temu mogą być stosowane nawet w małych pomieszczeniach. 
Ściany fasadowe stanowią natomiast połączenie szkła i aluminium. Najczęściej stosowane są one w przypadku biurowców, hoteli czy galerii handlowych. 
Przeszklone ściany są bardzo nowoczesne i trwałe, ponieważ ich konstrukcja wzmocniona jest aluminium, metalem lekkim i wytrzymałym. Jeśli chodzi o ogrody zimowe, to są one budowane w części domów. Pozwalają na przebywanie w ogrodzie zarówno zimą, jak i latem. Szklane ściany chronią osoby z nich korzystające przed wiatrem czy owadami. Zimą zaś można dzięki nim podziwiać piękną aurę.