Rodzaje regałów na książki

Regał na książki to mebel szczególnie ceniony przez każdego mola książkowego bądź właściciela reprezentacyjnego gabinetu. Ten stylowy mebel będzie się więc wspaniale prezentował zarówno w przytulnej i zacisznej sypialni, jak i bardziej eleganckim wnętrzu odwiedzanym przez różne ważne osobistości. Regały mogą być wykonane z najróżniejszych materiałów, jednak te klasyczne, które ma do zaoferowania włoski producent, są stworzone przy użyciu wysokiej jakości drewna połączonego z płytą stolarską fornirowaną. Wśród nich można wyróżnić różne rodzaje regałów na książki, które opierają się przede wszystkim na konstrukcji mebla.


Klasyczny regał na książki całkowicie zamknięty

Jeśli lubimy eksponować swoje książki i rodzinne pamiątki, a zależy nam na ich bezpieczeństwie i czystości, dobrą opcją będzie stworzenie biblioteki całkowicie zamkniętej. Najczęściej przy produkcji tego typu regału wykorzystywana jest przeszklona witryna, która oprócz dostarczania rozwiązań praktycznych dodaje wnętrzom wrażenia powagi i elegancji. Ten typ klasycznego regału na książki szczególnie nadaje się do postawienia w gabinecie bądź reprezentacyjnej, często odwiedzanej przez gości jadalni.

Klasyczny regał na książki częściowo zamknięty

Ten model charakteryzuje się przede wszystkim dwojakimi funkcjami mebla, ponieważ jedna część służy pięknemu zaprezentowaniu przechowywanych na półkach obiektów, a druga ich ukryciu. Regał ten może więc być zbudowany z półek oraz zamkniętej części, na którą składają się szufladki lub/i drzwiczki. Taka biblioteczka zostanie doceniona zarówno w gabinecie, w którym zamknięta przestrzeń może służyć dokumentom, oraz w sypialni lub salonie. Takie rozwiązanie pozwala bowiem na maksymalnie praktyczne zagospodarowanie powierzchni, co zadowoli zwłaszcza właścicieli niewielkich pokojów.

Klasyczny otwarty regał na książki

Prosta forma w postaci obecności samych półek to najpopularniejszy rodzaj regału. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest przechowywanie dużej liczby książek oraz innych przedmiotów, co trafia idealnie w gusta każdego bibliofila, który stale rozbudowuje swoją biblioteczkę.