Szafki otwierane bez uchwytów

Aby powierzchnia mebli była całkowicie gładka konieczne jest zastosowanie w ich konstrukcji odpowiednich systemów otwierania szafek bez uchwytów. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się na przykład w kuchni. Systemy takie mogą działać na różnych zasadach.


 


Popularne rozwiązanie to otwieranie szafek bez uchwytów dzięki naciskowi frontu w odpowiednim miejscu. Dostępne są też elektryczne systemy wspomagania otwierania - jednak te są już znacznie droższe. Meble bez uchwytów doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, które zaaranżowane są w stylu minimalistycznym bądź też bardzo nowoczesnym. 
Olbrzymim plusem mebli z systemem otwierania szafek bez uchwytów jest brak jakichkolwiek problemów z uchwytami - jak wiadomo po wielu latach eksploatacji elementy te mogą odpadać przez poluzowanie.
Rozwiązanie mebli bez uchwytów świetnie sprawdza się też we wnętrzach, w których przebywają dzieci. Nie są bowiem wtedy narażone na ewentualne urazy przez uderzenie w uchwyt. A jak wiadomo niektóre uchwyty są czasem dosyć ostre i uderzenie o taką rączkę może być dla dziecka naprawdę bardzo bolesne. 
Współczesny rynek meblowy oferuje funkcjonalne i nowoczesne systemy otwierania szafek bez uchwytów. Każdy użytkownik, który już raz zastosuje takie rozwiązanie, zapewne będzie chciał mieć je w każdym pomieszczeniu. Jest to naprawdę bardzo wygodne, a często zdecydowanie poprawia stylistykę mebli. Wnętrze z jednolitymi i gładkimi meblami bez żadnych elementów użytkowo-dekoracyjnych prezentuje się bowiem bardzo elegancko.