Wszystko o szafach przesuwnych

Szafa przesuwna to uniwersalny mebel, który doskonale sprawdzi się w przestrzeni sypialni, przedpokoju, a także garderobie. Masywne szafy, którymi można zabudować praktycznie całą ścianę, pozwolą na wręcz perfekcyjne wykorzystanie dostępnego miejsca. Z pewnością ogromną zaletą szaf przesuwnych jest ich pakowność oraz dość spora ustawność, a nawet możliwość dostosowania szafy do stworzonej wcześniej aranżacji. 


praktyczne rozwiązanie

Szafy z przesuwnymi drzwiami pomieszczą wszystkie przedmioty, których nie planujemy eksponować, dlatego ich wnętrze powinno być wypełnione pojemnymi półkami, głębokimi szufladami czy drążkami na uchwyty. Każdą szafę przesuwną warto wyposażyć w wiszące organizery, na których będzie można poukładać mniejsze przedmioty, których na co dzień nie używamy. Szafy przesuwne to meble, które nie tylko dobrze się prezentują, ale również zaskakują pojemnością — taka szafa pomoże Ci w utrzymaniu porządku, każdy przedmioty będzie miał przyporządkowane swoje miejsce w wybranej przestrzeni.

zalety szaf przesuwnych

Szafa z przesuwnymi drzwiami to mebel, który można ustawić w niemal każdy pomieszczeniu. Na rynku dostępne są szafy wykończone w różnym stylu — charakteryzują się odmiennym układem wzorów i kolorystyką, a także wyposażeniem. Większość szaf na frontach jest wyposażona w lustro, które pozwoli na skontrolowanie swojego wyglądu zaraz przed wyjściem lub tuż po ubraniu się. Co więcej, lustro na frontach optycznie powiększy wnętrze, a także nada mu lekkości. Szafy przesuwne są efektywnym pomysłem na zagospodarowanie nawet niewielkiej przestrzeni, np. pokoju dziecięcego czy młodzieżowego, a także przedpokoju czy korytarza. Masywne szafy wykonane są z dobrej jakości materiałów, które zapewniają im ponadprzeciętną trwałość — nie ulegną zniszczeniu nawet pomimo dużego obciążenia i negatywnego oddziaływania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Do małych wnętrz warto wstawić szafy z lustrem lub z jaśniejszymi frontami, natomiast do wnętrz o większym metrażu pasują ciemne fronty w wysokim połysku z dodatkiem ciepłego dekoru drewna.