Kolor roku 2022 we wnętrzach

Jakie barwy będą najchętniej gościły w naszych wnętrzach w roku 2022? Jakimi kolorami będziemy chcieli malować ściany, a także wybierać odcienie akcesoriów i mebli? Przede wszystkim w roku 2022 musimy pożegnać się z wszechogarniającymi szarościami, a także z kolorami nazbyt intensywnymi. W aranżacji wnętrz będziemy chcieli również unikać odcieni bieli oraz śnieżnobiałego dekoru. We wnętrzach w roku 2022 królować będą przede wszystkim odcienie ciemnej zieleni, niebieskiego oraz żółtego. Dużą popularnością cieszy się również tzw. przełamana biel, która zwróci uwagę na dekor vintage, retro oraz loftowy w aranżacji wnętrza.


Neutralne barwy i pozytywne kolory

Eksperci z dziedziny farb i kolorów ujawnili, że trendy na rok 2022 będą sygnalizować przede wszystkim poczucie optymizmu, a także nadzieję na lepszą przyszłość. Najchętniej w roku 2022 będziemy otaczać się kolorami, które przyczyniają się do polepszenia naszego ogólnego samopoczucia, jak również wpływają na nas uspokajająco. Wracając z pracy do domu, dzięki wspomnianym kolorom będziemy odczuwać ulgę, a także skłonią nas one do zaznania maksymalnego wypoczynku. Dużą popularnością będą cieszyć się barwy neutralne, które wprowadzą do wnętrza nie tylko spokój, ale również harmonię. W aranżacjach nie zabraknie również kolorów pozytywnych, na których widok od razu polepsza się nam humor, a więc zieleni czy żółci. Przeczytaj również tutaj

Barwy ziemi do loftowego wnętrza

Dużą popularnością będą cieszyć się naturalne barwy ziemi, które wpływają na nasz wewnętrzny spokój, a zarazem zapewniają nam błogi i upragniony relaks. Głębokie brązy, butelkowa zieleń, a także wspomniana przełamana biel to wybarwienia, które często będą znajdować się na frontach mebli, ale również na płytkach, dywanach czy innych dekoracjach. Użycie wspomnianych odcieni w aranżacji wnętrza zapewni nam niezwykle elegancką oraz stonowaną przestrzeń, w której chętnie będziemy przebywać po ciężkim dniu i najprościej będzie nam się w niej odnaleźć.